Ulubey Belediyesi ve Uşak Havacılık Kulübü’nün ZEKA desteğiyle hayata geçireceği uçan balon ve motorlu yamaç paraşütü projesi, Uşak için önemli bir tanıtım unsuru olacak. Projenin bir sonraki aşaması, ilçeye mini uçakların yer alacağı bir hangar ve havalanacakları mini bir pist olacak.

ulubey iha siha1

Adil Özdemir: Ramazan Bayramı'nın mağdur ve mazlumların kurtuluşuna vesile olmasını diliyoruz Adil Özdemir: Ramazan Bayramı'nın mağdur ve mazlumların kurtuluşuna vesile olmasını diliyoruz

Uşak’ın Ulubey ilçesi, ilerleyen yıllarda sivil havacılığın merkezi haline gelecek. Ulubey Belediyesi ve Uşak Sportif Havacılık Kulübü’nün ZEKA desteğiyle ortaklaşa hazırladığı uçan balon ve motorlu paraşütünün bölgede yayınlaşmasına dair proje, zamanla ilçeyi bir sivil havacılık üssü haline getirecek. Konuyla ilgili bilgi veren Uşak Havacılık Kulübü Başkanı Salim Gören, projenin kent ve bölge havacılığına çok ciddi katkılar sağlayacağını ifade etti. Aynı zamanda Türkiye Hava Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Y. Üyesi olan Salim Gören, projenin ilerleyen aşamalarında, ilçede küçük özel seri olarak üretilen Cessna türü uçakların bulunabileceği bir hangar ve pistin de oluşturulabileceğini söyledi.

ulubey iha siha2

2010’DA BAŞLADIĞI PARAŞÜT SERÜVENİNİ HER GEÇEN GÜN İLERLETTİ

Uşak’ta yaşayan Salim Gören, çocuk yaştan beri ilgi duyduğu havacılığa profesyonel bazda 2010’da yamaç paraşütüyle başladı ve kendisiyle birlikte çevresindekilere de havacılığı sevdirmeye başladı. 2014’te motorlu yamaç paraşütüne de başlayan Salim Gören, 2016’dan sonra da her 2 alanda eğitmenliğe başladı. Uşak Havacılık Kulübü Başkanı olan Salim Gören, aynı zamanda Türkiye Hava Sporları Federasyonu’nun da yönetim kurullarına girdi. Kentte havacılığı sevdirmek ve belli bir seviyeye getirmek için Uşak Havacılık Kulübü olarak, Ulubey Belediyesi’yle ilçe için Zafer Kalkınma Ajansı desteğiyle 7 milyon TL’lik bir proje başlatıldı. Projeyle birlikte ilçede uçan balon ve motorlu yamaç paraşütünün hayata geçeceğini ve bu sayede turizme ve kentin tanıtımına katkı sağlayacaklarını belirten Salim Gören, kanyonlara uygun olan havacılık sporlarının bölgede yaygınlaşması için çalışacaklarını kaydetti.

ulubey iha siha3

AĞUSTOS VE EYLÜL GİBİ UÇUŞLARIN BAŞLAMASI PLANLANIYOR

İlçede uçan balon ve motorlu yamaç paraşütü uçuşlarının Ağustos ve Eylül dönemi gibi hayata geçmesinin hedeflendiğini dile getiren Salim Gören, uçuşlar için sabah ve akşam sakinliğinin olduğu saatlerin seçileceğini ifade etti. Havanın stabil olduğu bir ortamda uçuşların mümkün olduğunu dile getiren Salim Gören,  Ulubey Belediyesi’nin destekleriyle hayata geçecek olan projenin kent için çok önemli bir avantaj sağlayacağını ve devlet büyüklerinin de çalışma için gerekli desteği sağladığını belirtti.

salim gören1

ULUBEY HAVA SPORLARININ GELİŞTİĞİ BİR İLÇE HALİNE GELECEK

Salim Gören, “Ulubey Belediyesi’yle birlikte ilçe için yararlı olacağını düşündüğümüz projemizi hazırladık ve ZEKA tarafından destek aldık. Projemiz ilçede havacılık sporları ve turizm açısından çok önemli destekler sağlayacaktır. Uçan balon ve motorlu yamaç paraşütü şu an için başlangıç çalışması olacak.

salim gören

Proje aynı zamanda ilerleyen dönemlerde ilçeye küçük uçaklar olan ve bizim ‘Cessna’ adını verdiğimiz hava araçlarının bulunduğu bir hangarı ve mini bir pisti de ilerleyen dönemlerde beraberinde getirecek. Zaman içinde Ulubey hava sporlarının geliştiği bir ilçe haline gelecek” dedi. ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI