Uşak Belediyesi, geçtiğimiz ay yapılan ve kimsenin katılmadığı benzinlik alanının satışı için tekrar ihaleye çıktı. Uşak Belediyesi, kentte uzun yıllar hayvan pazarı olarak kullanılan ve Çanlı’da bulunan 4 bin 200 metrekarelik alanı, imarda akaryakıt istasyonuna dönüştürdü.

benzinlikarsa4

Söz konusu alan için 11 Temmuz 2023 günü ihaleye çıkıldı ve 24 milyon 250 bin TL muhammen bedel biçildi. Geçici teminatın 727 bin 500 TL olan benzinlik alanının ihalesine kimse katılmadığı için yeni ihale, 5 Eylül 2023 Salı günü tekrar yapılacak.

Benzinlikarsa5

İhale şartlarının değişmediği ve daha önce belirlenen fiyatın da artırılmadığı görülürken, duyuru metninde şu ifadeye yer verildi: “Kapalı Teklif Zarfını verecek katılımcılar, teklif zarflarını en geç 5 Eylül 2023 tarihinde saat 14:05’e kadar belediye encümeni salonunda Uşak Belediyesi Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü yetkilisine vereceklerdir. İstekliler Posta ile teklif vermeleri durumunda tekliflerini en geç 5 Eylül 2023 Salı günü saat 10:00’ a kadar Uşak Belediyesi Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü Sarayaltı Mahallesi Ramazan Akar Sk. No:3 A-Blok Kat 4 adresinde olacak şekilde iadeli taahhütlü bir mektupla gönderebilirler”.

benzinlikarsa7

UŞAK BELEDİYESİ SATIŞ İHALELERİNDEN 200 MİLYON TL GİBİ BİR GELİR BEKLİYOR

Benzinlik alanına çevrilen Uşak’ın eski hayvan pazarı alanı için daha önce yapılan satış ihalelerinde hiçbir talipli çıkmadı. Benzer şekilde Uşak Belediyesi’nin yenilenen eski hizmet binasındaki 4 dükkana da alıcı çıkmadı. Aynı şekilde dükkan satışı ihalesi de tekrarlanacak. Uşak Belediyesi, İsmetpaşa Caddesine cepheli dükkanlar, Kuyucak bölgesindeki imarlı 3 arsa ve benzinlik alanını satması durumunda yaklaşık olarak 200 milyon TL gibi bir gelir elde etmeyi hedeflerken, ihalelerin tekrar iptal olması durumunda, tekrar satışa çıkılacağı öğrenildi.

Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Arslan, kayıp çocuğu arama çalışmalarına yardım etti Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Arslan, kayıp çocuğu arama çalışmalarına yardım etti

benzinlikarsa6

Editör: Ali ARASLI