OEDAŞ, Uşak ve ilçelerinde elektrik kesintisi uygulayacak OEDAŞ, Uşak ve ilçelerinde elektrik kesintisi uygulayacak

Uşak Belediyesi’nin Karaağaç Göleti’nin çevresinde yaptığı 2’inci Gurbetçi Festivalinde, kaba inşaatı biten Uşşak Aşevi binası için limonata satıldı. Uşak Belediyesi tarafından açılan limonata standında, festivale katılan ve sıcakta bunalan vatandaşlara limonata satıldı.

limonata

Satılan limonatadan yaklaşık olarak 30 bin TL gelir elde edildi ve bu para Dokuzsele çayını kenarına yapılan yeni Uşşak Aşevi binası inşaatı için kullanılacak.

aşevi3

Yeni Aşevi’nin yapımının devam ettiğini belirten ve hayırseverlerin desteklerinin devamına ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Uşşak Aşevi Yaptırma Derneği Başkanı ve Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Kahraman, binanın kaba inşaatının büyük ölçüde tamamlandığını belirtti.

aşevi2-1

Kahraman, “Aşevimizin inşaatının kabası büyük oranda tamamlandı ve önümüzdeki günlerde, kalan kısımları da tamamlamak için çalışmalarımız devam edecek. Aşevimizin inşaatının bu noktaya gelmesinde hayırseverlerimizin destekleri çok büyük ve hepsine teşekkür ediyoruz. Aşevi inşaatımızın devamı için geçtiğimiz hafta yaptığımız 2. Gurbetçi Festivalimizde limonata standı kurduk ve satış yaptık. Buradan yaklaşık 30 bin TL gibi bir gelir elde ettik ve bunu kaynağı da bina inşaatımız için ayırdık” dedi.

aşevi1-1

Kahraman, yeni yapılan Uşşak Aşevi’nin 500 kişiye aynı anda yemek verecek bir salonunun bulunacağını belirterek, “Ayrıca burada bir konferans salonu olacak ve konaklama için bir de bir misafirhanemiz yer alacak. Kurban kesim alanımızda aynı anda 20 kurban kesilebilecek ve soğuk hava depolarıyla buradaki yiyecekler daha elverişli bir ortamda muhafaza edilecek” diye konuştu.

Editör: Ali ARASLI