Uşak Belediyesi, kette halen inşaatı devam eden termal otelin su ihtiyacı için ihaleye çıkıyor. Uşak Belediyesi’nin internet sitesinde yayınlanan ihale ilanına göre, otel yönetiminin kendi imkanlarıyla çıkardığı termal suyun kullanımı için ihale yapılacak. İhalenin yapımıyla birlikte jeotermal su kaynağı, 2041 yılına kadar işi alan şirkete kiraya verilecek.

İhaleye çıkılan bölgenin bilgilerine göre jeotermal suyun, otele ulaşması için kuş uçumu 3 kilometrelik bir mesafe bulunuyor.

Uşak ve diğer illerdeki altın madenlerinin topluma katkısı yok denecek kadar az! Uşak ve diğer illerdeki altın madenlerinin topluma katkısı yok denecek kadar az!

Yeşil Karaağaç Mahallesi’nden çıkan termal suyun 875 metrede olduğu ilanda yer aldı. 55 derecelik termal suyun sanayide 25 litre/saniye debisi bulunuyor. Uşak Belediyesi bu miktarın 12 litre/saniyesini ihale ediyor. Termal suyun metreküp bedeli ise 1 TL olarak belirlendi.

9 Ocak 2024 günü saat 14:10’da ihalesi yapılacak olan jeotermal suyun kullanım hakkı ihalesine göre, işi alan şirket Haziran 2041’e kadar jeotermal sudan yararlanabilecek.

İŞTE TERMAL SUYUN ÇIKTIĞI VE GİDECEĞİ YER

Editör: Ali ARASLI