14 Mayıs seçimlerinden önce Uşak’a Uşak Belediyesi tarafından getirtilen ve vatandaşa tanıtımı yapılan yerli otomobil olarak bilinen TOGG’la bazı kişilere şehit turu attırıldı. Uşak Belediyesi tarafından yapılan çekilişe katılan bazı vatandaşlara yerli otomobil TOGG’la şehir turu attırılacağı bildirilmiş ve bunun için bir etkinlik yapılmıştı.

Kurban Bayramını tebrik eden Uşak Şehiriçi Kamyonetçiler ve Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı, sürücüleri uyardı Kurban Bayramını tebrik eden Uşak Şehiriçi Kamyonetçiler ve Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı, sürücüleri uyardı

Etkinliğin ardından çekilişteki talihliler belirlendi ve Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın katılımıyla TOGG’la bazı vatandaşlar şehirde dolaştırıldı. Konuyla ilgili Uşak Belediyesi tarafından fotoğraflar paylaşılırken, “Çekiliş talihlilerimiz, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çakın ile buluşarak yerli otomobilimiz TOGG'la şehir turu yaptı. Başkanımızla keyifli bir sohbet gerçekleştiren ve milli aracımızı yakından inceleme fırsatı bulan vatandaşlarımız unutulmaz bir gün yaşadılar” notu düşüldü.  Öte yandan TOGG’un tanıtımı kentin dört bir yanında yapılmıştı ve ilçelerde de vatandaşla buluşma sağlanmıştı.

TOGG, yapıldığı günden bu yana bazı tartışmalara da konu olurken, bazı kesimler yapımın Türkiye’de olup olmadığına dair soruları gündeme getirmişti. TOGG, geçtiğimiz günlerde bir ilan sitesinde ikinci el olarak satışa çıkarıldı ve burada normal satışına göre 3 katı fiyat talep edildi. Söz konusu ilanın ardından konuyla ilgili inceleme başlatıldığı ve taşıtın liste fiyatının üzerinde satışını yapanlara da inceleme başlatılacağı bildirildi. Ticaret ve Sanayi Bakanlığı da ikinci el satışına yönelik yakın takipte bulunduğunu ve bu şekilde yüksek fiyatla satış yapanlara toplamda 17,8 milyon TL para cezası verildiğini bildirdi. 

Editör: TE Bilişim