Uşak Belediyesi’nin önceki dönemdeki yönetimi tarafından kurulan Uşak Kadın Koordinasyon Merkezi (UKAMER) hakkında çıkan “kapanacak” iddiasının doğru olmadığı bildirildi. UKAMER’in isminin değişeceği, fakat faaliyetlerinin kaldığı yerden devam edeceğini belirten Uşak Belediyesi yöneticileri, söz konusu merkezin kapacağına dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

UKAMER’in isminin değişmesiyle ilgili Uşak Belediye Meclisi’nde ilgili kararın oylandığını belirten Uşak Belediyesi yöneticileri, şu ifadeleri kullandı:

“UKAMER’in sadece ismini değiştiriyoruz ve yeni tabelası da henüz yapılmadı. Önümüzdeki günlerde bu binanın adını “Zübeyde Hanım Kadın Sağlıklı Yaşam Merkezi” olarak değiştireceğiz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesinin adını vereceğimiz kadın koordinasyon merkezimizde, yine kültürel, sportif ve eğitime dayalı faaliyetler devam edecek. Ayrıca burada bir psikoloğumuz da var ve kadınlara hizmet veriyor. Binayı kapatmak gibi bir düşüncemiz olmadı. Yönetimin bu alanlarla ilgili tasarrufu isim değişikliğinden yana olacak. Uşaklı kadınlara hizmet eden bir kurumu durup dururken niye kapatalım?”.

Uşak'ın Banaz ilçesindeki orman yangını kontrol altına alındı Uşak'ın Banaz ilçesindeki orman yangını kontrol altına alındı

ZÜMRA’NIN ADI DA KARDELEN OLUYOR

Öte yandan önceki dönem Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın döneminde kurulan Zümra Kadın El Emeği Pazarı’nın da ismi değişiyor. ZÜMRA adının söküldüğü alanlara önümüzdeki günlerde KARDELEN yazısı eklenecek. Konuyla ilgili daha önce bazı tartışmalar yaşanmış ve ZÜMRA’nın kurucuları, burada isim değiştirmenin bir anlam ifade etmeyeceğini belirtmişti. İsim değişiklikleri olsa dahi tarihin ZÜMRA adını da yazacağı ve ilerleyen yıllarda sürecin bu şekilde hatırlanacağı kaydedilmişti.

Editör: Ali ARASLI