Konuyla ilgili Uşak Belediyesi’nin resmi iletişim hesabından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 
“Şehrimizde Salı günleri kurulan Çanlı Toptancı Hali yanı Çivril Yolu üzerindeki Canlı Hayvan Pazarı üreticilerin ve üretici birliklerinin talepleri dikkate alınarak bundan sonraki süreçte Cuma günleri kurulacaktır.  Canlı hayvan pazarımızın açılış saatinde herhangi bir değişiklik olmayıp Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gün sabah saat 05.00’de açılacaktır. Önemle duyurulur”.

Eşme Belediye Başkanı'ndan Kaymakam'a sitem dolu sözler Eşme Belediye Başkanı'ndan Kaymakam'a sitem dolu sözler

UŞAK’TA BİR DÖNEM HAYVAN PAZARI OLAN ALAN BENZİNLİK YERİNE DÖNÜŞTÜ
Öte yandan Uşak’ta uzun yıllar canlı hayvan pazarı, TEDAŞ binasının yanındaki alanda kuruldu. Canlı hayvan pazarı önceki döneminde Çanlı’daki toptancı halinin bulunduğu alana taşındı ve eski yerde imar düzenlemesi yapıldı. Uşak Belediyesi’nin bir önceki yönetimi, burada bir benzinlik alanı oluşturdu ve ticari alan için 16 milyon TL dolaylarında bir bedelle 3 sefer ihaleye çıkıldı. Fakat buradaki benzinlik alanına kimse talip olmadı. Yeni belediye yönetiminin eski hayvan pazarıyla ilgili nasıl bir yöntem izleyeceği ise belirsizliğini koruyor. Çünkü göreve gelen Belediye Başkanı Özkan Yalım, “Hiçbir şekilde arsa satmayacağım” açıklaması yapmıştı. 

Editör: Ali ARASLI