Uşak Belediyesi’nin İsmetpaşa Caddesi’ndeki eski binasında bulunan 4 adet caddeye cepheli dükkanın satış ihalesine katılım olmadı ve satış ihalesi önümüzdeki 2 ay içinde tekrarlanacak.

Uşak Belediyesi, yaklaşık 1 yıl önce eski hizmet binasını arastaya çevirmek için revizyon çalışması başlattı ve inşaatın bitmesiyle, caddeye cepheli 4 dükkan ortaya çıktı. Daha önce başkanlık makamı olarak kullanılan kısımda 2 ve hemen karşısındaki bölümde de 2 adet olmak üzere toplam 4 dükkanın cephesi camla kaplandı. 236 ve 192’şer metrekarelik dükkanlar için ihale günü olarak 4 Temmuz 2023 günü belirlendi. Dükkanların bulunduğu konuma göre 2’si için 32 ve diğerleri içinde 35 ve 37 milyon TL olmak üzere toplam 136 milyon TL muhammen bedel istendi.

belediyebina1

DÜKKAN SATIŞ İHALESİNE KATILAN OLMADI

Piyasada, dükkanlar için bazı sarrafların talip olduğu ve en az 50’şer milyon TL’yi bir dükkan için gözden çıkardığına dair ifadeler yoğun bir şekilde ortaya atıldı. Fakat dünkü ihaleye hiçbir katılanın olmaması dikkat çekti. Dükkanların piyasaya göre normal ve makul düzeyde fiyatlandığını görüldü. İsteklilerin ellerindeki sermayeyi altın ve döviz gibi alanlarda değerlendirmiş olabileceği ve bu nedenle günümüz koşullarında dükkana yatırım yapmaktan kaçındığı tahmin ediliyor. Konuyla ilgili görüştüğümüz Uşak Belediyesi yöneticileri, dükkanların ihalesinin önümüzdeki günlerde tekrar yapılacağını ve bedelin şu andaki rakamın altına düşmeyeceğini belirtti.

Uşak, Bursa ve İzmir'de tekstilciler can çekişiyor! Dev şirketin ismi komik bir paraya satıldı Uşak, Bursa ve İzmir'de tekstilciler can çekişiyor! Dev şirketin ismi komik bir paraya satıldı

belediye bina

DÜKKANLAR, UŞAK’IN EN GÖZDE YERİNDE

Dükkanların yerinin güzel olduğunu belirten Uşak Belediyesi yöneticileri, “Uşak’ın en gözde yerinde ve yeni yapılan 4 adet dükkan var ve bunlar bugün satılmasa yarın yapılacak olan ihalede satılır. Eski belediye binamızın içinde de tadilat bitecek ve burada bir ticari canlılık olacak ve burada dükkan alanlar kazançlı çıkacaklardır” diye konuştu.

belediye ina1

İHALE NEDEN KAPALI ZARF YAPILIYOR?

İhalenin neden kapalı zarfla yapıldığına dair soruya yanıt veren Uşak Belediyesi yöneticileri, “Yasaya göre belli bir sınırı aşan rakamlarda kapalı zarfla teklif almak zorundayız. Diyelim ki 10 teklif geldi ve bunların içinde bulunan en yüksek 3 fiyat teklifi alınır ve diğerleri elenir. Kalan 3 istekli tekrar çağrılır ve son verecekleri fiyatlar sorulur. Yani bir nevi açık artırma yine yapılmış olur” ifadesini kullandı.

belediye1

Editör: Ali ARASLI