Uşak Belediyesi'nin eski hizmet binası tekrar kullanıma açılıyor. Bu hafta yapılacak olan Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında, Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na bir bölümü tahsis edilen binanın açılışı yapılacak. Açılışla ilgili bölüm, ahilik haftası etkinlikleri kapsamına alındı. Buna göre bu binanın büyük bir bölümünü, Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği kullanacak. 

belediye-dükkan2

Uşak'ta birileri kendi koltuğu için vatandaşı mağdur etti! Uşak'ta birileri kendi koltuğu için vatandaşı mağdur etti!

Söz konusu tahsis daha önce yapıldı ve esnaftan her hangi bir ücret alınmayacağı, daha önce Uşak Belediyesi yönetimi tarafından ifade edildi.

Söz konusu bina, bir süre önce tamamen boşaltılıp tadilata girerken, daha önce 3 katlı olan bölüm zemin kat üzerine daha 1 kat bırakılarak revize edildi.

belediye-dükkan

KASAP HALİNİN BULUNDUĞU KISIM KALDI

Veznelerin bulunduğu ve uzun yıllar kasap hali olarak kullanılan kısımda ise iç düzenleme yapıldı ve burada Zümra Kadın grubunun faaliyet göstereceği belirtilirken, ön kısımda bulunan dükkanlar da satışa çıkarıldı. Fakat söz konusu dükkanlara henüz alıcı çıkmadı ve yapılan tüm ihaleler iptal edildi. 

belediye-dükkan1

CENGİZ DOĞAN SERGİ AÇIYOR

Öte yandan eski belediye binasında, ahilik haftası kapsamında Uşak Kent Tarihi Müzesi Arkeoloğu Cengiz Doğan bir fotoğraf sergisi açacak. Zanaatın ve Sanatın Ustaları isimli serginin açılışına TESK Başkanı Bendevi Palandöken de katılacak. 

Editör: Ali ARASLI