Uşak Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılan Ortalama 17’şer metrekarelik olan dükkanların ihalesi, Uşak Belediyesi’nde yapıldı. Açık artırma usulü ve tek tek ihale edilen dükkanların 15’i de kiralandı. Normalde 3’er bin TL’den kiraya çıkarılan dükkanlara, farklı iş kollarından teklifler sunuldu. Dükkanların kira bedelleri 3200 TL ile 8000 TL arasında değişkenlik gösterdi.
dükkan3

NE SATIŞI YAPILACAĞINA BAKILACAK

Uşak Belediyesi yönetimi, yöresel ürünler çarşısı adıyla oluşturulan ve dükkanlara çevrilen eski veznelerin bulunduğu alanda farklı esnaf gruplarının olmasını istiyor. Bu nedenle dükkanları kiralayanlarla nelerin satılacağına dair görüşmeler yapılacak. Şartname dışında satış yapılmasına izin verilmeyecek. Bu uygulamayla benzer iş alanlarının bir yere yığılmaması ve çarşının herkese hitap eder hale gelmesinin amaçlandığı belirtildi.  

dükkan1

DÜKKANLARIN YARISI, ZÜMRA KADIN KOOPERATİFİNE VERİLDİ

Eşme'de halk otobüsü saatleri ve güzergahları güncellendi Eşme'de halk otobüsü saatleri ve güzergahları güncellendi

Uşak Belediyesi’nin eski kasap halindeki veznelerinden çıkan dükkanların yarısı, Zümra Kadın Kooperatifine verildi. Zümra Kadın Grubu’nun burada nasıl bir ticari faaliyette bulunacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

dükkan2

BELEDİYE, ESNAFTAN AİDAT ALAN ESNAF ODASINA YER TAHSİS ETTİ!

Uşak Belediyesi’nin eski hizmet binasının üst katları ise Esnaf Odasına tahsis edildi. Esnaf Odası’nın esnaftan aldığı aidata rağmen ücretsiz olarak bu alanı kullanması ise dikkat çekti. Uşak Belediyesi, buradaki ofisleri kiraya vermek yerine Esnaf Odasına tahsis ederek, belli bir gelir kaleminden mahrum kaldı. Uşak Belediyesi, kentsel dönüşümdeki yeni binasına taşınınca, eski hizmet binasının bir kısmı yıkılarak, bedesten şeklinde çevrilmişti.

dükkan

Editör: Ali ARASLI