Uşak Belediyesi’nin Ilıcak Subaşı mevkiinde bulunan Huzur Park’taki halı sahası ve spor tesisleri 10 yıllığına kiralanacak. Tesisin aylık kirası 8 bin 500 TL’yle açık artırmaya  çıkacak.

Uşak Belediyesi Huzur Park’ta bulunan spor tesislerini 10 yıllığına kiraya veriyor. Kirayla ilgili ihale ilanı kurum tarafından Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın imzasıyla yayınlandı ve buna göre aylık 8 bin 500 TL’den kiraya çıkan spor tesislerini alan işletmeci 10 yıl boyunca burada faaliyetlerini sürdürecek. Yıllık kirası 102 bin TL olan tesislerin ihalesi 26 Eylül 2023 Salı günü saat 14:10’da gerçekleşecek ve ihaleye katılacaklar belli şartları yerine getirecek. İhaleye katılanlar şahıs ve şirket işletmeleri olabilecek. Söz konusu ihalenin şartnamesi 1000 TL bedelle Uşak Belediyesi Emlak İşleri Müdürlüğü’nden alınabilecek.

uşak halı saha2

HALI SAHA HİZMETİ VERİYOR

Esnaf ve Kefalet Kredi oranları yüzde 17'nin üzerine çıktı Esnaf ve Kefalet Kredi oranları yüzde 17'nin üzerine çıktı

Söz konusu tesisler halı saha hizmeti veriyor. Kentte şu anda ortalama 1 saatlik halı saha bedeli 500 ila 750 TL arasında değişiyor. Aynı zamanda burada Uşak Belediyesi başta olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşları da turnuvalarını gerçekleştiriyorlar. Halı sahanın yanı sıra burada kantin ve benzeri işletmeler de yer alıyor. Söz konusu tesisin kira bedeli, ihaleye katılan sayısının yüksek olması durumunda daha da yukarılara çıkabilir.  Öte yandan Uşak’ta yaklaşık olarak 15 halı saha bulunuyor. Uşak’ın belli başlı halı sahaları; Şahlan, Ertürk, Yılmaz, Çakır, Arena, Sosyal ve Taktik olarak ön plana çıkıyor. Kentteki halı sahaların tamamı ilkim şartları ve soğuk geçen kış mevsimi nedeniyle kapalı olarak tasarlanıyor. Bazı halı sahalar servis hizmetini de maç yapacak olan futbolseverlere sunuyorlar.

uşak halı saha1

Editör: Ali ARASLI