Buna göre 25 numaralı Kayaağıl Termal Tesisleri’ne gidecek otobüs ilk olarak 9:00’da Orman Dairesi karşısından kalkış yapacak. Ayın otobüs, Kayaağıl’dan Uşak’a ilk olarak saat 10:15’te dönüş yapacak. Otobüsün Uşak’tan Kayaağıl’a hareketi 11, 13, 15, 17 ve 19 saatlerinde olacak. Aynı araç, 12:15, 14:15, 16:15, 18:15 ve son olarak da 22:10’da Kayaağıl’dan Uşak’a gelecek. Otobüsün bilet fiyatları normal şehiriçi halk otobüsleriyle aynı olacak.

KAYAAĞIL TERMAL TESİSLERİ 100 TL

Öte yandan Uşak Belediyesi’nin pandemi ve sonrasında uzunca bir süre bakıma aldığı Kayaağıl, geçtiğimiz günlerde yeniden açıldı. Yeniden hizmete giren Kayaağıl’da giriş ücreti 100 TL olarak güncellendi. 100 TL’lik ücret karşılığında sınırsız, yüzme havuzu, termal jakuzi, termal kür suyu, Türk hamamı, tuz odası, buhar odası ve sauna gibi hizmetlerden yararlanılıyor. Aynı zamanda burada bulunan apartlar da piyasaya göre cüzi bir rakama kiralanıyor. 750 TL ile 1000 TL arasında değişen Kayaağıl termal apartlarında bir çok donatı var. Apartlarda mini havuz şeklinde termal küvet, oturma ve uyuma alanları mevcut. Termal apartların balkonlarında barbekü yapılacak bölümler de mevcut.

Uşak'ta çatı uçabilir, ağaç devrilebilir! Şiddetli rüzgar uyarısı Uşak'ta çatı uçabilir, ağaç devrilebilir! Şiddetli rüzgar uyarısı

KAYAAĞIL’IN SUYU SODALI VE TEMİZLEYİCİ ÖZELLİĞİ VAR

Uşak Kayaağıl Termal’deki suyun özelliği sodalı olması. 2009-2014 dönemindeki Başkan Ali Erdoğan tarafından açılan Kayaağıl’ın suyu temizleyici bir özelliği sahip. Burada açılan ve bir dönem dışarıya akan suda, halı yıkayan kadınlar çoğu zaman dikkat çekiyordu. Sodalı suyun özelliği ciltteki sivilce ve yağları eritmesi ve temizlemesi. Uşak Valiliği’nin resmi internet sitesindeki bilgilere göre de buradaki suyun romatizma ve bazı hastalıklara iyi geldiği belirtiliyor. Fakat bu ve benzeri termal su kaynaklarına yoğun bir şekilde maruz kalmak da çok sağlıklı değil. Kararından fazla termal suda kalmak, yarar sağlayacağına zarara da yol açabilir.

Editör: Ali ARASLI