Uşak Belediyesi’nin konserleri devam ediyor

Uşak Belediyesi, 18 ve 20 Mayıs tarihleri arasında toplam 5 farklı konser organizasyonu yaptı. Atapark’ta, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla konser verecek olan Uşak Belediyesi, önceki dönemde “Genç Kuşak Fest” adıyla verilen festivalin adını “Gençlik Festivali” olarak değiştirdi.

Buna göre 3 gün boyunca, Atapark’ta kurulan lunapark alanında ücretsiz eğlencelere katılım sağlanacak.

Festival kapsamında ilk konser 18 Mayıs Cumartesi günü Uşak Kent Orkestrası tarafından verilecek.

Adil Özdemir, Kurban Bayramı'nın dayanışma ve paylaşmak için önemine vurgu yaptı Adil Özdemir, Kurban Bayramı'nın dayanışma ve paylaşmak için önemine vurgu yaptı

Kent Orkestrası’nın ardından; aynı gün, Old Boys grubu 80’ler ve 90’lar konseptiyle sahne alacak. 19 Mayıs 2024 Pazar günü Narkoz Grubu, bir konser verecek ve aynı gün Pera grubu; gençlerle buluşacak.

20 Mayıs 2024 Pazartesi günü ise Elif Buse Aşan ve akabinde de Ayna grubu bir konser verecek.

KONSERLER MEHMET ÇAKIN DÖNEMİNDE SÜREKLİ ELEŞTİRİ KONUSU OLMUŞTU

Öte yandan konserler Mehmet Çakın döneminde en çok eleştirilen konuların başındaydı. Festivallerin 3 günü bulması ve bu konuda yapılan harcamalar sık sık eleştiriler alıyordu. O dönemde Belediye Meclisi’nin İYİ Parti Grubu, bu uygulamaların yanlış olduğunu bildirmiş ve sık sık soru önergeleri vermişti. Vatandaş da bu tür konserlere karşı çıkıyordu. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için önceki dönem belediye yönetimi de konserler veriyor ve 3 gün süren festival yapıyordu. Bu dönemde de benzer uygulamanın devam etmesi, bazı kesimlerin eleştirisine yol açtı. Kentte konserleri seven belli bir kitle de bulunuyor.

Editör: Ali ARASLI