Uşak'ta yangına müdahale devam ediyor Uşak'ta yangına müdahale devam ediyor
Uşak Belediyesi’nin borçlarıyla ilgili yanlış açıklanan rakamlara dair haberimizin ardından, ilginç bir gelişme oldu. Uşak Belediyesi yönetimi, daha önce sadece borçların yer aldığı pankartı tekrar astı.
Belediye yönetimi, söz konusu bilgilerde her hangi bir düzeltme yapmadı ve yanlış açıklanan borç listesinin yanı başına devasa Atatürk fotoğrafı astı. Belediye yönetimi, yanlış bilgileri Ulu Önder Atatürk’ün fotoğraflarıyla saklamaya çalıştı.  
Borçlar Beledi̇ye Atatürk1

DÜNKÜ HABERİMİZ İÇİN TIKLAYIN

BELEDİYE BORÇLARIYLA İLGİLİ HABERİMİZ ARDINDAN ALGI YÖNETİMİNE GEÇİLDİ

Uşak Belediyesi, 31 Mart’ta CHP’nin ülke genelinde elde ettiği seçim galibiyetiyle, Özkan Yalım’ın idaresine geçti. Özkan Yalım, Başkanlık makamına oturduktan sonra belediyenin borçlarını, bir pankartla makamın bulunduğu girişe astırdı. Daha önce 301 adet olarak açıklanan arsa satışı da 122 adet olarak burada yer aldı. Belediye yönetimi, arsa satışıyla kendi kendini tekzip ederken, ilginç bir bilgi de ortaya çıktı. Uşak Belediyesi’nin açıkladığı 1 milyar 200 milyonun üzerindeki borçtan, belediyenin alacağının düşmediği, belediye içindeki bir kaynak tarafından aktarıldı. Uşak Belediyesi’nin 994 milyon 4 bin 712 TL borcunun bulunduğu aktarılırken, kurumun alacaklarına dair ‘0’ rakamı hanede yer aldı. Diğer şirketlerin borç ve alacaklarıyla birlikte belediyenin toplam borcu,  1 milyar 276 milyon 816 bin 921 TL olarak duyuruldu. Burada belediye alacakları 0 olarak yazıldığı için borç 1 milyar TL’nin üzerinde çıktı.
Borçlar Beledi̇ye Atatürk3

YANLIŞ BİLGİLERİ ATATÜRK’ÜN POSTERLERİYLE ÖRTMEYE ÇALIŞTILAR

Uşak Belediyesi yönetimi, söz konusu haberimizin ardından ilginç bir savunma yolu izledi. Geçtiğimiz hafta sökülen borç pankartı bulunduğu yere bu sabah tekrar asıldı. Fakat bu sefer, Ulu Önder Atatürk’ün devasa posterleri de borçlar listesinin yanı başındaki 2 binaya asıldı. 23 Nisan’da Ata Kule’ye asılan posterlerin arasında yanlış açıklanan borç listesinin bulunması dikkat çekti. Uşak Belediyesi yönetiminin yanlış bilgileri, Ulu Önder Atatürk’ün fotoğraflarının arasında sunması akıllarda soru işaretlerine neden oldu.
Borçlar Beledi̇yesi̇ Atatürk2
Editör: Ali ARASLI