Uşak’ta Kayaağıl Termal’e yapılan yüzde 150’lik afaki zammın ardından, Banaz’daki Hamamboğazı’na da zam yapıldı. Fakat Banaz Belediyesi, tesise giriş ücretlerini yüzde 50 artırarak 150 TL yaptı. Daha önce 100 lira olan giriş ücreti böylelikle 150 TL olarak güncellendi. 7 ve 17 yaş grubuna ise 80 TL olan giriş ücreti yüzde 50 zamla 120 TL yapıldı. 7 yaş altından ise ücret alınmamasına dair uygulamada değişiklik olmadı.

Uşak’ta ucuza konut alacağınız mahalle kalmadı! Uşak’ta ucuza konut alacağınız mahalle kalmadı!

Banaz Hamamboğazı tesislerine yapılan yüzde 50’lik zam, akıllara Uşak Belediye Başkanı seçilen Özkan Yalım’ın ayağının tozuyla Kayaağıl’a yaptığı yüzde 150’lik fiyat artışını getirdi.

Zammın afaki uygulandığını belirten bir çok okurumuz ve vatandaş, zamların revize edilmesini talep etti.

ZAMLA İLGİLİ KARAR, MECLİS ÜYELERİNİN ÖNÜNE AÇILMADI, MECLİS ÜYELERİNİN ÖNÜNE YAZILI OLARAK KARAR YANSITILMADI

Uşak Belediyesi’nin tesislere yaptığı zamla ilgili karar hala tartışılıyor. Bazı sosyal medya kullanıcıları ve belediye taraftarı siyasiler, söz konusu kararın yazılı olarak meclis üyelerinin önüne geldiğini öne sürdü. Fakat durum, böyle değil. Zamla ilgili karar, 5 kişilik meclis üyesinin oluşturduğu komisyonda oy birliğiyle alındı. Kararda 1 AK Partili üyenin bulunması, sanki sorumluluğun CHP’li meclis üyelerinde olmadığı yönünde bir intiba oluşturma noktasında kullanıldı. Mecliste oy birliğiyle geçen karar, emekliye 1 TL’ye çay konusunun içine eklendi. Komisyon kararları meclis üyelerinin önüne ekranda tam olarak açılmadı. Mecliste hiçbir komisyonun kararıyla ilgili yazılı belge veya evrak dağıtılmadı. Oy veren meclis üyeleri böyle bir kağıda da imza atmadı.

Editör: Ali ARASLI