Uşak’ta çöken yolda önlemler alındı

Banaz Kuşdemir ve Kızılcaören'de orman yangınına müdahale ediliyor Banaz Kuşdemir ve Kızılcaören'de orman yangınına müdahale ediliyor

Uşak’ta kısa bir süre önce hizmete açılan çevre yolundaki çökmelerle ilgili CHP ve İYİ Partili siyasetçiler de açıklama yaptılar. Karayolları 25’inci Şube Şefliği yetkilileri, yoldaki çökmeye karşı gerekli tedbirin alındığını bildirdi.

Uşak’ta bir süre önce açılan çevre yolunun Kayaağıl Termal tesislerdeki bölümünde çökmeler meydana geldi ve konuyla ilgili Karayolları yetkilileri gerekli çalışmaları başlattı. Söz konusu yolun bulunduğu bölgede fotoğraf ve video çektiren CHP’li ve İYİ Partili yerel siyasetçiler, yoldaki çökmeleri eleştirirken, bazı gazete ve medya organlarında olay sanki yeni yapılmış gibi yansıtıldı. Söz konusu yolun durumuyla ilgili daha önce yaptığımız haberin ardından Karayolları Genel Müdürlüğüne bağlı ve Uşak’taki çalışmaları takip eden 25’inci Şube Şefliği yetkilileriyle ikinci kez görüştük. Yetkililer, yoldaki çökmenin 17 Temmuz 2023 Pazartesi günü olduğunu ve konudan haber alır almaz bölgeye ekiplerini yönlendirerek çalışma başlattıklarını ifade etti.

Yetkililer, yoldaki çökmenin sebebinin kısa bir süre önce kentte meydana gelen yoğun yağış miktarı nedeniyle buradaki su oranındaki artışla ilgili olduğunu ifade etti. Söz konusu bölgedeki çalışmaların kısa bir süre içinde biteceğini belirten yetkililer, “Bizim görüşümüzü aldığınız için teşekkür ederiz. Buradaki sorunun temel nedeni, bu yıl beklenmedik düzeydeki yağışlar oldu. Yağış nedeniyle zeminde kaymalar meydana geldi ve bentteki çökme nedeniyle bizler çalışmalarımızı hemen başlattık. Burada şu anda trafik aksamıyor, köye ve termal tesislere gidişte de her hangi bir sorun yok. En kısa sürede yolumuzu tekrar eski haline, daha da güçlenmiş olarak getireceğiz” dedi.  

Editör: Ali ARASLI