CHP’de ön seçim isteyen aday adayları imza kampanyası başlattı. CHP’de adayların kim olacağı merak konusu oldu. Özkan Yalım’ın atamayla aday olacağına dair genel bir kanı hakim.

Özkan Yalım’ın kendi ifade ettiği ankette birinci çıktığı belirtiliyor. Fakat anketin kim ve kimler tarafından nasıl yapıldığı da bilinmiyor. Ankete kimlerin katıldığı ve deneklerin nasıl belirlendiğine dair de CHP tabanında soru işaretleri var.

CHP tabanı, anketten birinci çıkan Özkan Yalım’ın neden ön seçime sıcak bakmadığını anlamıyor.

TABANIN EN ÇOK KIZDIĞI İSİMLERDEN BİRİ DE YENİ VEKİL ALİ KARAOBA

CHP tabanı eski vekil Özkan Yalım’dan daha çok yeni seçilen Ali Karaoba’ya da öfkeli. Her ne kadar Ali Karaoba yalanlasa da parti tabanı, Durmuş Yılmaz isminden dolayı da öfkeli. Ali Karaoba’nın Durmuş Yılmaz’ı aday yapmaya çalışmasına da hiçbir anlam veremeyenlerin sayısı fazla. Ali Karaoba, seçilir seçilmez kendi arkadaşlarıyla ters düşmesiyle dikkat çekti.

Uşak CHP'de Kadın Kolları seçiminde defalarca kavga çıktı! Güç savaşı gerçek savaşa döndü! Uşak CHP'de Kadın Kolları seçiminde defalarca kavga çıktı! Güç savaşı gerçek savaşa döndü!

İL BAŞKANI SEVİNÇ YAZGAN SÜRECİ YÖNETEMEDİ

CHP’de konuştuğum ve daha önce yöneticilik yapan bazı isimler şu ifadeleri kullandı:

“Aday adaylığı süreci 2014 seçimlerinden de beter oldu. Kendi içimizde şimdiden bölündük ve İl Başkanı Sevinç Yazgan da bu süreci iyi yönetemedi. Aday adaylarının boynu bükük kaldı. Şimdi top genel merkezde ve neler olacağını hep birlikte göreceğiz”. 

ALİ ARASLI///

Editör: Ali ARASLI