Uşak CHP’de delege seçimleri parti içindeki gruplar arasında güç mücadelesine dönüşmüş durumda. Mevcut Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen ve ekibinin Merkez ilçedeki beyaz liste grubunun karşısında, CHP’nin son yıllarda görev yapan Osman Coşkunoğlu’nun haricindeki tüm milletvekilleri ve tüm il başkanlarının bulunduğu sarı liste yer alıyor. Önceki gün yapılan Atatürk ve Cumhuriyet Mahallelerinde beyaz ve sarı liste ilk kez yarıştılar. Cumhuriyet’te Uğur Dümen’in listesi 230 oy alırken, sarı liste de 234 oy aldı. Atatürk Mahallesinde ise 83-83 berabere kalma durumu oldu.

Özel: Ekose ceketi bir kez de biz giyelim ne olacak yani! Özel: Ekose ceketi bir kez de biz giyelim ne olacak yani!

delege2

EN BÜYÜK YARIŞ KEMALÖZ MAHALLESİNDE OLACAK

Delege listesinde en büyük yarışın ise Kemalöz Mahallesinde olması bekleniyor. Kentteki en büyük mahalle olan Kemalöz’de fark atan liste, geçtiğimiz kongrede il ve ilçe yönetimlerini kazanmıştı. Fakat bu delege seçimlerinin kafa kafaya gitmesi, küçük mahalle ve ilçeleri daha önemli hale getiriyor. Kemalöz Mahallesi’ndeki delege seçimi 16 Temmuz 2023 Pazar günü yapılacak. Aynı gün Karaağaç ve Dikilitaş gibi kentte AK Parti seçmeninin yoğun olduğu mahallelerde de CHP delegeleri seçilecek. CHP’nin en son delege seçimi ise 29 Temmuz 2023 Cumartesi günü Bozkuş köyünde gerçekleşecek ve daha sonra ilçe kongreleri başlayacak. Mevcut İl ve İlçe yönetimi henüz göreve tekrar aday olduklarını açıklamazken, kongrede hangi isimlerin aday olacağı ise Ağustos ayının başında belli olacak.

delege3

YEREL SEÇİMLERDEN ÖNCE KONGRELER TAMAMLANACAK

CHP’de yerel seçimlerden önce kongre süreci tamamlanacak ve yeni yönetimler, belediye başkan adaylarının belirlenmesinde önemli rol üstlenecekler. CHP’nin geçtiğimiz yerel seçimde aldığı hezimetin tekrarlanmaması tabanda bir beklenti oluşturdu. Geçtiğimiz günlerde gazetecilere bir açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da Manisa ve Uşak gibi illerin alınması için çalışacaklarını bildirdi. 

delege1

Editör: Ali ARASLI