Uşak CHP’de delege seçiminin galibi beyaz liste değişim talep ediyor

Bir süre önce delege seçimleri sona eren Uşak CHP’de, delege seçimlerini büyük farkla kazanan beyaz liste, partinin değişime açık olmasını ve tüm kademelerin ön seçimle belirlenmesini talep etti. CHP Uşak Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen, beyaz listenin değişim talebini kamuoyu oyu paylaştı. Beyaz listenin olmazsa olmazlarından birinin ön seçim olduğunu ve bunun CHP’nin değişmez maddesi yapılması gerektiğini belirten CHP Uşak Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen, “İlçe ve il başkanları, milletvekilleri, genel başkan ve partinin tüm yönetim kademelerini üyelerimiz seçmeli ve beyaz listenin değişim talebinin başında bu konu gelmektedir” dedi.

Özgür Özel: Belediye başkanlarını uyardım, Suriyeli ve Afganlar konusu belediyelerin işi değil! Özgür Özel: Belediye başkanlarını uyardım, Suriyeli ve Afganlar konusu belediyelerin işi değil!

2 DÖNEM KURALI

CHP’nin iktidar olması için her ne olursa olsun çalışacaklarını ve ilkelerinden vazgeçmeyeceklerini belirten Uğur Dümen, beyaz listenin bir diğer talebinin de genel başkan ve milletvekilleri görev süresi için 2 dönem kuralı olduğunu dile getirdi. Dümen, “Partimizin Genel Başkanı ve Milletvekilleri 2’şer dönemliğine göreve gelmeliler. 2 dönemin sonunda bu görevler bitmeli ve parti kadrolarının değişmesi ve gençleşmesi sağlanmalı” diye konuştu.

Dümen, seçimlerde başarısız olan tüm kademelerin istifa etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Öte yandan CHP’nin Uşak Merkez ve diğer ilçeleri için delege seçimleri Temmuz 2023 döneminde yapıldı. Sarı ve beyaz listenin yarıştığı delege seçimlerini beyaz liste açık ara farkla kazanırken, CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen, önümüzdeki kongrede tekrar aday olduğunu belirtti.

Editör: Ali ARASLI