CHP Uşak İl Kongresinde, Sevinç Yazgan yeni dönemi için İl Başkanı seçildi. CHP’nin 38’inci olağan kongresi, kentteki bir düğün salonunda yapıldı. Kongre öncesinde, Sevinç Yazgan ve Asım Ersoy Özen aday oldu. Mevcut İl Başkanı Koray Akgün, tekrar aday olmayacağını açıkladı ve partisi için çalışmayı sürdüreceğini bildirdi.

SEVİNÇ YAZGAN İL BAŞKANI SEÇİLDİ

CHP’de daha önce Merkez İlçe Başkanlığı yapan 2 isim aday oldular ve delegeden oy istediler. Kongrede salt çoğunluğun sağlandığı ve 299 delegenin oy kullandığı görüldü. 5 oyun geçersiz sayıldığı kongrede, 187 oy alan Sevinç Yazgan, il başkanı seçildi. Rakibi Asım Ersoy Özen de, 108 oy aldı.

HEYECAN YOKTU!

CHP’deki kongrede dikkat çeken en temel nokta, partide artık hiçbir heyecanın kalmaması oldu. 14 Mayıs’tan sonra, iç tartışmalara giren CHP’nin artık emekli partisi haline geldiği görülüyor. CHP’de genç isimlerin artık bulunmaması dikkat çekiyor. CHP’nin ilerleyen günlerde yapılacak olan yerel seçimde, tanınan adaylar çıkarmaması durumunda işi zor.

Bakan Özhakesi, AK Parti'nin Uşak Belediye Başkan adayını üstü kapalı ilan etti Bakan Özhakesi, AK Parti'nin Uşak Belediye Başkan adayını üstü kapalı ilan etti

CHP’nin delege oylarıyla kontrol edilen bir parti haline gelmesi, yerelde AK Parti’nin elini güçlendirecek gibi görünüyor.