Uşak CHP’de Merkez İlçe Kadın Kolları seçimi, adeta milletvekilliği adaylığına dönüştü. Uşak’ta 35 yıl sonra belediye ve İGM’de kazanan taraf olan CHP, seçimden hemen sonra bölünmeye başladı. CHP’de Belediye Başkanı Özkan Yalım ve Milletvekili Ali Karaoba’nın başını çektiği 2 grup oluştu. Buna göre hafta sonu yapılacak olan Uşak Merkez İlçe Kadın Kolları seçiminde, Özkan Yalım ve ekibinin Muazzen Keleş’i ve Ali Karaoba’nın ekibinin de Hacer Karakt’ı destelediği görülüyor. CHP İl ve Merkez İlçe Başkanı da Ali Karaoba’ya yakın ekip olduğu için Hacer Karakt’ı yani beyaz listeyi destekliyor. Özkan Yalım ve Ali Karaoba’nın daha önce yanında olup da küskünler arasına karışan partililer de Muazzen Keleş’in yanında saf tutacak.

Keleş Kadın

CHP’de dünkü disiplin kurulunda Özkan Yalım’ın istediği olmadı ve Kudret Yörük’ün ihracı için olumsuz yanıt verildi. Özkan Yalım ve ekibinin kadın ve gençlik kolları başkanlığı seçimine müdahil olmasının nedeni ise parti içinde göreve gelecek olası ilçe ve il başkanlarında belirleyici olmak. Bu noktada beyaz listenin nasıl bir sonuç alacağı, hafta sonu yapılacak olan genel kurulda ortaya çıkacak. Kadın kolları seçimi, CHP içindeki 2 grup arasında düelloya dönüşmüş durumda. ZÜLAL KARADEDELİ

Uşak, Afyonkarahisar, Kırşehir ve bir çok AK Parti teşkilatında değişim sinyalleri! Uşak, Afyonkarahisar, Kırşehir ve bir çok AK Parti teşkilatında değişim sinyalleri!

Hacer Karakt

Editör: Ali ARASLI