Uşak Belediyesi’nin Kalfa Korusuna inşa ettiği Çocuk Kent,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sesini bire bir benzeten Muhammed Nur Nahya’nın söyleşisinin yer aldığı programla açıldı. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, burada yaptığı açıklamada, alanda 40’a yakın aktivitenin gerçekleştiğini söyledi. Çakın, alanda uygun fiyata hizmet veren sosyal tesislerin de yer aldığını kaydetti.

Çocuk Kent Açıldı4

123 BİN METREKARELİK ÇOCUK KENT AÇILDI

Uşak Belediyesi’nin 2018’de projelendirdiği ve ilk çıktığında adı ‘Kalfa Korusu Parkı’ olan çalışma, Çocuk Kent olarak tamamlandı. 2019’da göreve gelen Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın ve ekibi projede bazı revizyonlar yaptı ve adını Çocuk Kent olarak değiştirdi.

Uşak'taki eski Başkan: Borç bu kadar değil, baksınlar yanlış varsa kendimi hapse attırırım Uşak'taki eski Başkan: Borç bu kadar değil, baksınlar yanlış varsa kendimi hapse attırırım

Çocuk Kent Açıldı2

Nurullah Cahan dönemindeki belediye yönetimi tarafından 15 bin metrekarelik göleti oluşturulan dev park, bugün tamamlandı ve hizmete açıldı. Önceki hafta fidan ve ağaç dikimi yapılan Çocuk Kentte, peyzaj çalışması da bitti. Çocuk Kentin açılışında bir konuşma yapan Uşak Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Mehmet Çakın, şöyle söyledi:

Çocuk Kent Açıldı3

“Çocuk Kentimizin içerisinde, vatandaşlarımızın keyifle vakit geçirecekleri aktivitelerin yanı sıra, Türkiye’ye örnek olacak Sosyal Tesislerimiz de yer alıyor. Bilim Merkezi’miz en kısa sürede, TÜBİKAT ve T3 Vakfı’yla yaptığımız iş birliği ile faaliyetlerine başlayacak. Çocuk Kentimiz ile şehrin en büyük cazibe noktalarından bir tanesini hizmetinize sunmuş olduk.”

Çocuk Kent Açıldı1
Öte yandan Uşak Milletvekili İsmail Güneş de bir konuşma yaptı. Programa katılan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sesini taklit eden Muhammed Nur Nahya da burada bir söyleşi yaptı.

Çocuk Kent Açıldı

Editör: Ali ARASLI