Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Uşak'ta hava bugün yağmurlu olacak ve yarın da daha kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. MGM verilerine göre, Uşak'ta bugün, yarın ve Cumartesi günü yağış bekleniyor. Bugün ve Cumartesi günü yağmurun sağanak olacağı tahmin edildi. 8 Aralık 2023 Cuma günü ise kuvvetli sağanak yağmur bekleniyor. Kent için henüz her hangi bir uyarı kodu verilmezken, yağışların yavaş yavaş olması bekleniyor. Bu tür yağışlar toprağın beslenmesi ve barajların dolması açısından yararlı. Fakat aşırı yağışlarda ise yıkıcı etkiler dikkat çekiyor. Uşak'ta hava tahmin tablosuna benzer bir durum Denizli için de geçerli. Denizli'de de bugün sağanak, yarın ise kuvvetli yağış beklentisi var. Denizli'de Cumartesi günü normal sağanak yağış bekleniyor. 

Uşak'taki bir maganda, Buray'ın ve mankenlerin olduğu afişi söküp 'hadım ettim' mesajı gönderdi Uşak'taki bir maganda, Buray'ın ve mankenlerin olduğu afişi söküp 'hadım ettim' mesajı gönderdi

İZMİR'DE DE CUMA GÜNÜ KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ VAR

MGM verilerine göre İzmir'de de Cuma günü kuvvetli sağanak yağış beklentisi hakim. Meteoroloji Gene Müdürlüğü bugün yağışlı olacağını tahmin ettiği İzmir'de yarın daha yoğun yağış beklendiğini bildirdi. Önümüzdeki 5 gün içinde İzmir'de hava sıcaklığı 8 ila 16 derece arasında değişkenlik gösterecek. 

AYDIN'DA BUGÜN VE YARIN KUVVETLİ YAĞIŞ VAR

Ege Bölgesi'nde tarımsal üretimin yoğun olduğu Aydın'da bugün kuvvetli yağış bekleniyor. Aydın'da yarın da kuvvetli yağış beklentisi hakim. Aydın'ın havası, İzmir'le hemen hemen aynı seyredecek. Hava sıcaklığı 8 ila 16 derece arasında değişkenlik gösterecek. Muğla'da da Aydın'la benzer bir durum var. Muğla bugün ve yarın kuvvetli sağanak yağış alacak. Muğla'da hava sıcaklığı Aydın'a göre 2 derece daha soğuk seyredecek. 

Editör: Ali ARASLI