Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları” devam ediyor. Uşak Fen Lisesi öğrencileri ile şehit yakını ve gaziler bir araya geldi. Türkiye Harp Malulleri Şehit Dul ve Yetimleri Uşak Şubesi Başkanı Kemal Cengiz, Gazi Yavuz Turhan ve Şehit Polis Memuru Abdullah Bıyık’ın eşi öğretmen Ummahan Bıyık’ın katılımları ile buluşma gerçekleşti. Uşak Askerlik Şube Başkanı Personel Üsteğmen İsa Anbarkaya’nın da katıldığı programda duygu dolu anlar yaşandı.

Şehi̇t Fen Li̇sesi̇

Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Şehit Yakınları ve Gazi Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim Karadedeli’nin  takdim ve sunumlarının ardından Gazi Kemal Cengiz ve Gazi Yavuz Turhan; vatan millet sevgisi ile yapılan fedakârlıklarla ile ilgili konuşmalarında, terörle mücadele hatıralarını paylaşırken, Şehit Eşi Ummahan Bıyık eşinin şehit olmasının ardından yaşanan süreci öğrencilerle paylaştı.  Bıyık, şöyle konuştu: “Eşim 1 Ağustos 2016’da Bingöl’de bir terör saldırısı soncunda şehit oldu. O zaman için 2 yıllık evliydik ve 14 aylık çocuğum vardı. Şehitlik gurur verici ama aynı zaman zor bir süreç”.

Uşak’ta öğrenci ve emekliye çay 1 TL oldu! 2000 TL’ye düğün yapmak artık mümkün! Uşak’ta öğrenci ve emekliye çay 1 TL oldu! 2000 TL’ye düğün yapmak artık mümkün!

Şehi̇t Fen Li̇sesi̇1

Ardından sözü alan Gazi Cengiz şu ifadeleri kullandı: “Gazilik büyük bir şeref. Bize Gazilik nasip oldu ama kanımın son damlasına kadar hala mücadeleye hazırım”.

Şehi̇t Fen Li̇sesi̇2

Öğrencilerin yoğun sorularına samimi ve içtenlikle veren katılımcılara programın sonunda Okul Müdürü Necati Gülmez ve öğrencilerle birlikte, Gazi ve Şehit Eşine çiçek takdiminde bulundular. Katılımcılar bütün öğrencilerle bir arada fotoğraf çektirerek güne hatıra bırakırken, program öğrencilerin coşkulu alkışları ve memnuniyet dolu ifadeleri ile sona erdi.

Editör: Ali ARASLI