Uşak Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü ve Çanakkale Şehitlerini anma etkinlikleri öncesinde, Şekerevleri Mezarlığı’nda bulunan Uşak Garnizon Şehitliği’nin peyzaj düzenlemesini yaptı ve geçmişten günümüze mezarlıklarda tercih edilen selvi ağaçlarını dikti. Uşak Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, kentteki şehitlerin naaşlarının bulunduğu Uşak Garnizon Şehitliği’nde Fen İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden ekiplerin destekleriyle bir dizi düzenleme çalışması yaptı.

Şehitlerin mezarlarında peyzaj çalışması yapılırken, burada bulunan limon selvi ağaçları söküldü ve yerlerine Kur’an-ı Kerim’deki ‘Elif’ harfine benzeyen ‘Kalem Selvi’ ağaçları dikildi. Osmanlı döneminden de Allah’ın birlik ve beraberliğini simgelediği ifade edilen kalem selvi ağaçlarının yanı sıra, kısa bir patika yol yapıldı ve burası da parke taşla döşendi.

Uşak Belediye Başkanı seçilen Yalım'in ilk icraatı halkla iftar açmak oldu Uşak Belediye Başkanı seçilen Yalım'in ilk icraatı halkla iftar açmak oldu

Mini yol boyunca da çeşitli çiçekler dikilerek şehitlik, vatandaşların ziyaretine açıldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Uşak Belediye Başkanı Yardımcısı Hikmet Kahraman, “Şehitliğimizde ekiplerimiz bir dizi çalışma yaptılar. Bir süredir burada Mezarlıklar Müdürlüğümüzün koordinasyonunda, Fen İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüklerine bağlı ekiplerimiz de çalışma yapıyordu. Aziz şehitlerimizin hatıralarını kıymetli bir şekilde korunması için yapılan çalışmalara özen gösteren ekiplerimiz, 18 Mart Çanakkale Şehitlerimizi Anma Günü kapsamındaki törenlere şehitliğimizi hazırladılar. Şehitliğimiz tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açıktır. Bu vesileyle Çanakkale ve diğer tüm cephelerde ülkemizin bağımsızlığı ve birliği için canını ortaya koyan aziz şehitlerimizi rahmet ve gazilerimizi de saygı ve minnetle bir kez daha yad ediyoruz” dedi.

Editör: TE Bilişim