Son dönemlerde kavurucu ve bunaltıcı sıcaklardan muzdarip olan Uşak'ta, bugün termometrenin 40 dereceyi bulması öngörülüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine bakıldığında, kentteki en düşük beklenen sıcaklığın 21 derece ve en yükseğin de 40 derece olduğu görülüyor. Nem oranının da yüzde 50 değere yakın bir seviyeye geldiği gözlenirken, havanın daha da bunaltıcı olması öngörülüyor. 

YARIN SICAK VE ÇOK YÜKSEK NEM OLABİLİR

Öte yandan Meteoroloji verilerine göre 19 Ağustos 2023 Cumartesi günü, kentte hava sıcaklığı bugünün 2 derece altında olacak. 38 derece en yüksek sıcaklığın beklendiği 19 Ağustos Cumartesi günü, nem oranı ise yüzde 61 seviyesine çıkacak. 20 Ağustos 2023 Pazar günü ise daha yüksek bir nem oranı bekleniyor ve yüzde 78 gibi bir seviye öngörülüyor. Özellikle kalp hastaları, hamile kadınlar, çocuklar ve belli bir yaşın üzerindeki vatandaşların dikkatli olmaları ve gölgede durmaları gerektiği bildiriliyor. Yeterince su tüketiminin mutlaka sağlanması gerektiği ifade ediliyor.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN BİR KAP SU VE YİYECEK BIRAKIN

Sokak hayvanları için de sokağa bir kap su ve yiyecek bırakılması isteniyor. Sokak hayvanlarının su tüketiminin bu havalarda arttığını ve vatandaşın bu noktada duyarlı olması gerektigi kaydediliyor. 

Uşak Belediyesi’nin sık sık eleştiri konusu olan konserleri devam ediyor Uşak Belediyesi’nin sık sık eleştiri konusu olan konserleri devam ediyor

Editör: Ali ARASLI