Daha önce yer verdiğimiz bir haber üzerinde Uşak Havalimanıyla ilgili yeni iddialar ortaya atıldı. Uşak Havalimanı'nın yeniden uçuşara açılacağına dair bir beklenti uzun zamandan beri var. Fakat Uşak Havalimanı, bugün veya yarına ne uçuşlara, ne de stokaja açılacak. Konuyla ilgili görüştüğümüz yetkilii bir kaynak, henüz her hangi bir durumun net olmadığını açıkladı.

Uşak Havalimanı'nda uzunca bir zamandan beri kurulması gündemde olan stokaj havalimanıyla ilgili henüz net bir durum yok. Konuyla ilgili görüştüğümüz AK Partili bir kaynak, şöyle konuştu:

"Bu konuda henüz kesin bir ifade yok. Kamuoyuna verdiğimiz bir beyan da bulunmuyor. Uçuşların tekrar başlaması her zaman olan bir talep. Fakat kesinleşmeden bir açıklama yapmak doğru değil". 

Uşak Havalimanı seçim önü açılan bir alan olmasın!

Geçtiğimiz hafta Uşak Valisi Dr. Turan Ergün ve Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın'ın  da bulunduğu heyet, THY'yi ziyaret etti.

Ziyaretten bir kaç kare fotoğraf yayınlandı ve bu durum kamuoyunda tekrar uçuşların başlaması talebi olarak yorumlandı.

Uşak Heyeti, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi’yi ziyaret ettiler. 

Ziyarette tekrar uçuşların talep edildiği yönünde tahmin haberler çıktı. Bu duruma yol açan etmenlerden bir de yaklaşan yerel seçimler. 

Son seçim hariç, her seçim önü Uşak Havalimanı belli bir süreliğine açıldı ve daha sonra kapandı. 

Siyasetçilerin zoruyla açılan havalimanının kapanma sebeplerinin başında, Zafer Havalimanı geliyor.

Zafer Havalimanı'nın Uşak'a yakın olması, bir dezavantaj olarak dikkat çekiyor. 

TOKİ'nin Uşak'ta yaptırdığı dev inşaat projesinde göçük meydana geldi TOKİ'nin Uşak'ta yaptırdığı dev inşaat projesinde göçük meydana geldi

Uşak ve İstanbul uçuşları saat sorunu nedeniyle beklenen dolulukta uçmuyor!

Uşak'ta havalimanının çalışmama nedenlerinden biri de uçakların tam doluluk sağlayamaması. Yıllar önce bu konuda merhum Barış Battal'la bir görüşme yapmıştık. O dönemde Atlasjet küçük uçakla uçmuş ve saatler de uyduğu için sistem yürümüştü. Atlasjet sorunlar yaşadığı için sektörden çekildi ve bunun üzerine Bora ve Anadolu Jet uçmaya başladı. Fakat bu uçaklar da tam doluluk sağlayamadığı için bir süre sonra uçuşları kaldırdı.

Editör: Ali ARASLI