Kudret Yörük’ün savunmasında dikkat çeken Özkan Yalım detayı! Kudret Yörük’ün savunmasında dikkat çeken Özkan Yalım detayı!
31 Mart 2024 yerel seçimleri sonuçlarına göre Uşak İl Genel Meclisi aritmetiği de değişti. CHP ve AK Parti gruplarının yer aldığı 19 üyesi bulunan Uşak İGM’nin yeni Başkanı CHP’li Kadir Uslu oldu. Bugün toplanan Uşak İl Genel Meclisi’nde, en yaşlı üye oturumu açarken, İl Genel Meclisi Başkanlığı için gizli oylamayla seçim yapıldı.
Kadir Uslu2
Buna göre 12 oy alan CHP’li Kadir Uslu, yeni dönemin İl Genel Meclisi Başkanı oldu. Kadir Uslu, herkese teşekkür etti ve tarafsız bir yönetim anlayışı izleyeceğini ifade etti. İl Genel Meclisi Başkanı Kadir Uslu, daha önce de Uşak Belediye Meclis Üyesi olarak görev aldı ve uzun bir sürenin ardından tekrar siyasette aktif göreve geldi. AK Parti'nin bu dönemde İl Genel Meclisi'nde Grup Başkanvekilliği ise daha önce Merkez İlçe Başkanlığı yapan Mehmet Bayar üstlenecek. 
Kadir Uslu3

UŞAK İGM SONUÇLARINA GÖRE AK PARTİ’DE CİDDİ BİR ERİME OLDU

Uşak İl Genel Meclisi’nin bir önceki dönemde ağırlıklı grubu AK Parti’ydi ve Başkanlığı Nuri Demir yapıyordu. Son yerel seçim sonuçlarına göre Uşak’ta CHP yüzde 31,22 oy alarak birinci oldu. AK Parti ise yüzde 20,84’le ikinci parti olurken; yüzde 12,31’le MHP üçüncü ve yüzde 11,33’le İYİ Parti dördüncü oldu. Bu seçim ilk yerel seçim tecrübesini yaşayan Fatih Erbakan’ın Yeniden Refah Partisi ise yüzde 2,58’le beşinci oldu.
Kadir Uslu

İL GENEL MELİSİ SONUÇLARI, GENEL SEÇİMİ YANSITIYOR

İl Genel Meclisi sonuçları, genel seçim aritmetiğine en yakın sonucu ortaya koyuyor. Bu aritmetiğe göre Uşak’ta bugün genel seçim olması durumunda, CHP 2 ve AK Parti 1 milletvekili çıkarıyor. Genel seçim bugünün şartlarında olduğu takdirde, AK Parti’nin ciddi bir erime yaşaması en büyük ihtimal olarak göze çarpıyor. Sandığa gitmeyen seçmenlerin bir sonraki seçimde oyunu CHP’ye vermesi durumunda AK Parti açısından işlerin daha da zor olacağı da beklentiler arasında. ALİ ARASLI
Editör: Ali ARASLI