Uşak’ta bir süre önce yenileme çalışmaları yüzde 95 oranında tamamlanan ve kullanıma açılan İsmetpaşa Caddesi’ndeki motosikletliler, vatandaşa zor anlar yaşatıyor. Caddenin yenilenen ve yayalara açık olan bölümlerinden zaman zaman hızla geçen ve ağırlıklı olarak kuryelere ait motosikletlilere yönelik yaptırım bekleniyor.

motor5

CHP'li Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım'da jet gibi Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafı yanıtı CHP'li Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım'da jet gibi Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafı yanıtı

Konuyla ilgili gazetemize telefonla ulaşan bir okurumuz, dün bir motosikletlinin yanından hızla geçtiğini belirterek, “Cadde üzerindeki motosikletlilere yönelik bir çözüm yok mu? Burada resmen motosiklet terörü var. Bu konuda polisi veya belediyeyi aramadım çünkü daha önce bu konuda şikayetleri ilettik ama hiçbir çözüm olmadı” ifadesini kullandı.

motor4

CADDE MOTOSİKLETTEN GEÇİLMİYOR

Okurumuzun telefonu üzerine, İsmetpaşa Caddesi’nde 5 dakika arayla motosikletlilerin geçtiğini gördük. Normal şartlarda caddenin günün belli saatlerinde tüm motorlu araçlara kapalı olduğu giriş ve çıkışlardaki levhalarda bildiriliyor. Uşak İl Trafik Komisyonu tarafından alınan karar gereği, cadde üzerindeki esnafın ihtiyaçlarını karşılaması için 23.00 ile saat 11.00 arasında motorlu taşıtlara izin veriliyor.

motor3

Bunun dışında hiçbir şekilde caddeye motorlu taşıt giremiyor. Uşak’ta sürücülerin motosikletlerin de birer motorlu taşıt olduğunu kabul etmesi ve bu konuda çalışma yapılması gerekiyor. Daha önce cadde üzerinde yapılan denetimlerin ardından 3 gün sonra tekrar eski hale dönüş olduğu ve bunların da kesin bir çözüm olmadığı dikkat çekiyor.

motor2motor1

Editör: Ali ARASLI