Uşak'ta öğrenci ve velilerin LGS heyecanı Uşak'ta öğrenci ve velilerin LGS heyecanı

Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Ömer Karahan, üniversitede sayısı 100’ü bulan öğretim üyesi ve memurun öğrenci kartıyla yemek yediğini öne sürdü. Karahan, “60 liraya yiyeceği yemeği 20 liraya yemek hırsızlıktır” dedi.  

Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Ömer Karahan, ahlaki çöküntüye değindi. Osmanlı döneminde Anadolu insanında ilim olmasa dahi irfan bulunduğunu belirten Prof. Dr. Karahan, devletin malına kimsenin tamah etmediğini söyledi.

Prof. Karahan, youtube kanalı üzerinden şu açıklamaları yaptı:

“Şimdi akıl almaz durumlar var. İlim irfan yuvası olan üniversitelerimizde içinde öğretim üyesinin de bulunduğu, memur ve hizmetlinin bulunduğu bazı kişilerin 20 liraya yemek yediği konuşuluyor. 60 liraya yemesi gereken yemeği, öğrencilerin kartlarını alarak 20 TL’ye yiyenler var.

Bizim hakkımız devlete ve millete ne kadar geçecekse geçşin ve kul hakkı gibi bir kavram yer etsin diye yırtındık. Maalesef gençlerin kafasına devlet malının ne demek olduğunu anlatacak olan bazı öğretim üyelerinin de olduğu bir kısım kendini bilmezler, 20 liraya yemek yiyor. 60 liraya yiyeceği yemeği 20 liraya yemek hırsızlıktır. Bu rakam 3 tane 5 tane olsa elinin tersiyle itersin.

Sayının 100’ü bulduğu söyleniyor. Eğitimciler ahlaki çöküntüye bakın. Yıllardır diyoruz size eğitim yok, öğütüm var. Üniversite akridete olunca başı göğe erecekmiş? Akreditasyon olunca bunlar düzelecek mi? Maalesef bu millet kötüye gidiyor ve işimiz Allah’a kalmış. Eğitimci geçinen öğütümcülerden bize hayır yok.”

NOT: Uşak Üniversitesi yönetimi bu konuda yanıt hakkını her zaman kullanabilir. 

Muhabir: ALİ ARASLI