Önceki gün gelen şehit haberlerinin ardından, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, X hesabında bir paylaşım yaptı. Destici, aralarında CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi’nin de yer aldığı 25 partiyi teröre destek vermekle itham etti. Bu paylaşımın ardından, genel merkezler düzeyinde tepkiler ortaya kondu.

Bir açıklama da İYİ Parti Uşak İl Başkanlığı tarafından yapıldı. İYİ Parti Uşak İl Başkanlığı’nın yaptığı açıklamada, kullanılan dilin tehlikeli olduğu bildirildi.

Eşme Belediye Başkanı Yılmaz Tozan, Uşak CHP'ye katılan yeni isimlere rozetlerini taktı Eşme Belediye Başkanı Yılmaz Tozan, Uşak CHP'ye katılan yeni isimlere rozetlerini taktı

İYİ Parti Uşak İl Başkanlığı, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Gündem olabilmek adına partimizi hedef göstererek provokatif bir paylaşıma imza attınız Mustafa Destici… Aslında bu anlayışa cevap vermeye değmez ancak vatandaşlarımızı ayrıştıran son derece tehlikeli bir dil bu…

Zira biz, şehitlerimizi uğurladığımız böyle bir günde siyaset yapmayı asla düşünmeyecek bir siyasi hareketin mensuplarıyız. Ancak görüyorum ki, böylesine bir acının yaşandığı günde bile siyasetten, kutuplaştırmaktan ve milletin evlatlarına iftira atmaktan geri durmadınız. Paylaşımınızda İYİ Parti logosunu da bilinçli şekilde kullanarak bir siyasi manipülasyon yapmak istediniz. Yazıklar olsun size! İYİ Partinin üçüncü yolu açma kararı ve yeniden yükselişi dengenizi bozuyor olsa da, korkunun ecele faydası yok! Siz önce el ele tutuşup pozlar verdiğiniz, “anayasadan Türklük çıkarılmalı”, “Ne Mutlu Türküm Diyene yazıları silinmeli” diyen ortağınıza söyleyin de ; Meclise geldiklerinde Sayın Bakanları İYİ dinlesinler.

Ne mutlu Türk’üm diyene!”.

Editör: Ali ARASLI