Uşak, İzmir, Aydın, İstanbul ve Türkiye’nin bir çok ilinde doğalgaz kullananlar 1 Şubat’ta zam gelip gelmeyeceğini merak ediyordu. BOTAŞ, yaptığı açıklamayla bu duruma netlik kazandırdı. Doğalgaz faturalarına Şubat ayında zam gelmeyeceği haberi BOTAŞ tarafından paylaşıldı. Buna göre UDAŞ ve diğer doğalgaz dağıtım şirketleri Ocak 2024 güncel fiyatlarıyla doğalgaz arzına devam edecekler.

BOTAŞ tarafından yapılan açılamada, elektrik faturalarına da zam gelmeyeceği sinyali alındı. BOTAŞ, sanayi ve meslek elektrik doğalgaz tarifesine zam yapmayacağını bildirdi.

BOTAŞ'ın konutlarda kullanılan doğalgaz için UDAŞ ve benzeri şirketlere uygulayacağı satış fiyatı, 1000 metreküp doğalgaz için 4 bin 80 lira oldu.

Sanayi abonelerinin tarifesi, kademe 1 için 1000 metreküp doğalgazda 8 bin 549 lira, kademe 2 için ise 11 bin 374 lira oldu.
UŞAKLI VATANDAŞLAR AYNI TARİFEYLE DEVAM EDECEK

Eşme Uluyayla'da kayrak toprakta yetişen salatalık, Türkiye ve Avrupa soflarında turşu olarak yerini alıyor Eşme Uluyayla'da kayrak toprakta yetişen salatalık, Türkiye ve Avrupa soflarında turşu olarak yerini alıyor

BOTAŞ’ın bu açıklaması, dağıtım şirketlerinin de zam yapmayacağı anlamına geliyor. BOTAŞ’ın doğalgaz satışı yaptığı UDAŞ ve diğer şirketler zam yapmayacaklar. Böylelikle asgari ücrete gelen zamla birlikte vatandaşın alım gücü de korunmuş olacak.

Editör: Ali ARASLI