Uşak'taki Selçuklu Yıldızı'na Atatürk'ün görüntüsünü monte ettiler Uşak'taki Selçuklu Yıldızı'na Atatürk'ün görüntüsünü monte ettiler
Uşak, İzmir, Aydın, Muğla ve 81 ilde bulunan araç muayene istasyonlarında kredi kartıyla ödeme farkı devam ediyor mu? TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonlarında, kredi kartıyla ödeme için alınan yüzde 2’lik komisyon tutarına ilişkin bir mahkeme kararı yayınlandı. Buna göre kredi kartıyla ödemelerde yüzde 2’lik alınan bedelin iadesine karar verildi. Konuyla ilgili medyada çıkan haberlerde, kredi kartıyla ödemede alınan farkın kalktığına dair de ifadeler yer aldı.

TÜVTÜRK’TE KREDİ KARTINA FARK İPTAL OLDU MU?

Konuyla ilgili TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonlarının çağrı merkezini arayarak bilgi aldık. Aldığımız bilgiye göre, hala yüzde 2’lik kredi kartı komisyonu tutarı alınıyor. Görüştüğümüz yetkililer, konunun Ulaştırma Bakanlığı’yla yapılan sözleşmede yer aldığını ve nakit para götürmemiz gerektiğini aktardı. Uşak’taki istasyonda da benzer durumun geçerli olduğu kaydedildi.

NORMALDE KOMİSYON ALINMAMASI LAZIM, VATANDAŞ YİNE DE NAKİT PARA GÖTÜSÜN

Normal şartlarda TÜVTÜRK’ün kredi kartına komisyon alma uygulamasını iptal etmesi bekleniyor. Fakat hala komisyon almaya devam etmesi, vatandaşın cebinden daha fazla para çıkması anlamına geliyor. Kredi kartıyla ödeme yapmak zorunda kalan çok sayıda araç sahibi var. Nakit parası olmadığı için de kart kullanma zorunluluğu duyanlar da olacak. Fakat vatandaşın imkanı varsa yanında nakit parayla gitmesi tavsiye ediliyor.  

TÜVTÜRK’TE 2024 ARAÇ MUAYENE FİYATLARI ŞÖYLE:

Otobüs kamyon çekici: 2462,40 TL
Otomobil: 1821,60 TL
Traktör, Motosiklet: 927,60 TL
Egzoz emisyonu: 256 TL
Editör: Ali ARASLI