Yılbaşı tatili, 1 Ocak 2024 Pazartesi günü, fırın, market ve benzeri yerler açık olacak mı? Bu konuda edindiğimiz bilgilere göre Uşak’taki fırıncı esnafı yarın her hangi bir tatil yapmıyor.

Simit fırınlarının büyük bölümü çalışmayacak. Marketlerde ise açılış saati bir çok işletmede 11 ve sonrası olarak belirlendi. Uşak’ta da faaliyet gösteren BİM’in zincirlerinde girişlere uyarı metinleri asıldı. Buna göre marketin saat 11.00’dan sonra açılacağı ifade edildi.

Bim2-1

FIRINCILAR: DİNİ BAYRAMLAR DIŞINDA TATİL YOK

Uşak’ta faaliyet gösteren bir fırıncı esnafı, yarın açık olduklarını belirtti. 1 Ocak 2024’te de ekmek üretiminin süreceğini bildiren aynı esnaf, şöyle söyledi:

“Bize tatil falan yok. 1 Ocak 2024 günü açığız ve bizim gibi diğer fırıncılar da açık. Vatandaşımız yarın gelip ekmeklerini buradan alabilirler”.

Bim1-2

Uşak'taki O şirkette olaylar bitmiyor! Uşak'taki O şirkette olaylar bitmiyor!

MARKETLERİN ÇOĞU SAAT 11’DEN SONRA AÇILACAK

Uşak’taki marketlerin de büyük çoğunluğu saat 11’den sonra açılacak. Bazı marketlerin 10’dan sonra da açılabileceği bildirildi. Vatandaşın sabah ihtiyaçlarını bu saatleri baz alarak temin etmesinin kendi yararlarına olacağı aktarıldı. Öte yandan Uşak’ta yılbaşı alışverişi devam ediyor. Pahalı fiyatlar nedeniyle vatandaşın bu yıl yılbaşı sofrası ortalama 1000 TL’yi buluyor.

Editör: Ali ARASLI