Uşak, İzmir, Aydın ve Muğla'da Kurban Bayramı Namazı saat kaçta? Uşak, İzmir, Aydın ve Muğla'da Kurban Bayramı Namazı saat kaçta?
Sıcak hava, önümüzdeki günlerde yurdu terk ediyor. Meteoroloji Uzmanı Bünyamin Sürmeli, sıcaklığın düşeceğini fakat yağışların çok kuvvetli bir şekilde gelmeyeceğini anlattı. Balkanlar’da görülen yağışların Ege ve Batı Akdeniz’de kuvvetli olacağını belirten Sürmeli, “Bu bölgelerde az kuvvetli yağış olacak. Fakat yurt genelinde büyük bir yağış dalgası yok” dedi.  Sürmeli, önümüzdeki günlerde bulutun çok güneşin az olacağını belirtti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Uşak, Aydın ve İzmir gibi illerde durum

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre 12 Şubat 2024 Pazartesi günü, Uşak, İzmir, Aydın, Muğla, Balıkesir, Antalya, Bursa ve Marmara Bölgesi’nin tamamında yağış görülüyor. Sıcaklıkların Uşak’ta 7 ila 13 derece olması beklenirken, sahil Denizli’de 10 ila 18 ve Kütahya’da da 6 ila 14 derece arasında olacak. Sahil şeridi ise yaklaşık 6 ila 7 derece gece ve gündüzde sıcak olacak. Benzer hava durumu, 13 Şubat 2024 Salı günü de devam edecek. Salı günü yağışın yurt geneline yayılması bekleniyor.

ÇARŞAMBA SICAKLIK DÜŞÜYOR

Uşak’ta Çarşamba günü sıcaklık yaklaşık 5 derece düşüyor. Hava sıcaklığı diğer illerde de 5’er derece azalıyor görülüyor. 15 Şubat 2024 Perşembe günü ise Uşak’ta ve diğer illerde hava sıcaklığı 3 derece daha azalacak ve karla karışık yağmur beklentisi de bu nedenle tahminlerde görülüyor. 16 Şubat 2024 Cuma günü ise gece 0 ve gündüz ise 9 dereceye kadar uzanan bir hava sıcaklığı görülüyor. Fakat bu tarihte yağış tahmini bulunmuyor. MGM verilerinin anlık hava akışlarına göre revize edileceği bilgisi de veriliyor. 
Editör: Ali ARASLI