Ünlü ekonomist sıfır otomobil alacaklara önemli uyarılar yaptı Ünlü ekonomist sıfır otomobil alacaklara önemli uyarılar yaptı

Uşak’taki akaryakıt sektörü kaynaklarından aldığımız bilgilere göre 13 Şubat 2024 Salı gününden itibaren motorine 2 liranın üzerinde bir zam bekleniyor. Kentteki akaryakıt sektörü kaynakları, motorine zam için bağlı bulundukları üst kurumlardan bildirimler aldıklarını ifade etti. Motorine gelecek olan zammın yaklaşık 2 lira 20 kuruş olduğu kaydedildi. Benzin ve LPG’de her hangi bir zam beklenmezken, zamla ilgili son kararın üst makamlarca verileceği aktarıldı. Zammın hafta sonu yapılmayacağını belirten akaryakıt sektörü kaynakları, yeni gelecek fiyat güncellemesiyle birlikte 1 litre motorinin 45 lirayı aşacağını bildirdi. Konuyla ilgili bilgi veren bir akaryakıt sektörü kaynağı, şöyle konuştu:

“Kış döneminde motorine yoğun olarak zam geliyor. Kullanılan katkı ve diğer malzemelerdeki fiyat artışları da bu durumda etkili. Şu anda Uşak genelinde marka olan akaryakıt istasyonlarında, motorinin litresi 42,80 TL dolaylarında seyrediyor. Bazılarında 42,85 rakamları da mevcut. Eğer zam 2,20 dolaylarında olursa mazot olarak tabir edilen motorinin litresi 45 TL’yi çok az geçecek. 45 eşiğinden sonra da fiyat artışlarının devam edip etmeyeceği küresel bazdaki ve ülkemizdeki gelişmelere bağlı”.

Öte yandan benzinin litre fiyatının 40,40 TL ve LPG’nin de ortalama 20 TL olduğu ifade edildi.

Editör: Ali ARASLI