Uşak Kız Meslek’ten 48 yıl önce mezun olan 5 kadın, yine aynı yerde buluştular. Günümüzde Uşak Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi (UKAMER) olan binada buluşan kadınlar, anılarını yad etti.

Neriman Türkcan Akbay, Meral Besci Azizlerlioğlu, Bedia Dağdik Arıcan, Emine Çelik Özler ve Emine Kısakol Yayla1975’te Uşak Kız Meslek Lisesi’nden mezun oldu.

48 yıl önce mezun olan arkadaşlar, okul binaları UKAMER’e dönüşünce burada buluşma kararı aldı.  UKAMER’de epoksi boyama kursu alan Neriman Türkcan Akbay, mezun olduğu okulda arkadaşlarıyla buluşmak istedi. UKAMER Yöneticilerinin de katkılarıyla buluşma günü organizasyonu yapıldı.

kiz2

Uşak Kız Meslek Lisesi’nin 1975 mezunu 5 kadın, bir araya gelerek burada anılarını yad etti.

Arkadaşlarıyla bir araya geldiği için mutlu olduğunu belirten Neriman Türkcan Akbay, şöyle söyledi:

“48 yıl önce bu okuldan mezun olduk. Şimdi tekrar eski okulumuzda bir araya geldik. Burada okurken dikiş bölümüneydik şimdi ise eski okulumda epoksi boyamaya geliyorum.”

kizzzz

Eski öğrencilerden Bedia Arıcan ise, şöyle konuştu:

Uşak Tıp Kurucu Dekanı,  kendini beğenen rektörlerin ruh hallerini anlattı Uşak Tıp Kurucu Dekanı, kendini beğenen rektörlerin ruh hallerini anlattı

“48 yıl sonra eski okul arkadaşlarımızla okulumuzda buluştuk. Çok mutluyuz, okulumuzun büründüğü yeni kimlik çok hoşumuza gitti. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.”

Editör: Ali ARASLI