Meteoroloji sarı kodla bazı illeri uyardı. Buna göre Uşak'ın çevresindeki tüm illerde ciddi yağışlar olacak. Uşak'ta henüz yağış olmasa da gök gürültülü yağış beklentisi hala hakim. Son tahminlere göre bugün için sarı kodlu yağış uyarısı yapılan ve sel riski bulunan illerin listesi şöyle;

30 EYLÜL 2023 CUMARTESİ GÜNÜ SARI KODLU UYARI YAPILAN İLLER LİSTESİ

Adana,

Afyonkarahisar

Antalya

Balıkesir

Bolu

Burdur

Bursa

Çanakkale

'Uşak’ta otobüslerde kurulmak istenen kartlı ulaşım sistemi, 10 yıl öncesinin teknolojisi' 'Uşak’ta otobüslerde kurulmak istenen kartlı ulaşım sistemi, 10 yıl öncesinin teknolojisi'

Denizli

Eskişehir

Hatay

Isparta

İstanbul

Kastamonu

Kocaeli

Kütahya

Muğla

Sakarya

Sinop

Tekirdağ

Zonguldak

Bartın

Yalova

Karabük

Osmaniye

Düzce

DOĞU AKDENİZ'DE YAĞIŞ BEKLENTİSİ

Doğu Akdeniz'de beklenen gök gürültülü sağanak yağışların bu akşam (Cumartesi) saatlerinden itibaren yarın (Pazar) gece saatlerine kadar Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 kg/m2), Adana'nın güneydoğusunda (Yumurtalık, Ceyhan, Karataş), Osmaniye'nin güneyinde (İl merkezi, Toprakkale, Kadirli), Hatay'ın kuzeyinde ve kıyı kesimlerinde (Erzin, Dörtyol, Payas, İskenderun, Arsuz, Samandağ ve Belen) şiddetli (75-100 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, heyelan, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ESKİŞEHİR VE KÜTAHYA RİSKLİ İLLER

Meteoroloji radarından alınan bilgilere göre 18:00 TSİ'ye kadar Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

YARIN GİRESUN, TRABZON, RİZE VE ARTVİN İÇİN TEHLİKE VAR

Yarın (01.10.2023) Pazar günü öğle saatlerinden itibaren Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BOLU, DÜZCE, ZONGULDAK VE ÇEVRESİ İÇİN FLAŞ UYARI

01.10.2023 Pazar günü Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Karabük ve Çankırı çevrelerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Editör: Ali ARASLI