Uşak’ta 11 Temmuz’dan bu yana çalışmalar devam eden ve Öğretmenevinin önü olarak bilinen Doğan Özkaraman Caddesi’ndeki çalışmalar tamamlandı ve daha önce parke taşı olan yol, asfaltla kaplandı. 11 Temmuz 2023 Salı Günü başlayan çalışmalar kapsamında, caddedeki parke ve kaldırım taşları söküldü.

öğretmenevi2-1

Aynı zamanda levhalar ve otobüs durağı da kaldırıldı ve cadde çalışmalar nedeniyle trafiğe kapatıldı. Uşak Belediyesi ekipleri 8 gün süren çalışma kapsamında, eski parke taşlarını söktü ve tekrar kullanılmak üzere, belediyenin depolarına kaldırdı. İlk olarak caddenin kaldırımları yenilenirken, daha sonra asfaltla kaplanacak olan yolun astarı olarak bilinen temeli atıldı.

öğretmenevi3-1

Örencik Termal neden harabe gibi, neden çivi çakılamıyor? Örencik Termal neden harabe gibi, neden çivi çakılamıyor?

YOLUN ASFALTI VE DİĞER DONATILARI TAMAMLANDI

Önceki gün yapılan asfalt dökümünün ardından, dün de yolun çizgileri çekildi ve tabelaları takılarak yenilendi. Aynı zamanda daha önce kullanılan otobüs durağı da yenilenirken, cadde bu haliyle daha kullanışlı ve fonksiyonel oldu.

öğretmenevi1-1

Konuyla ilgili kısa bir bilgi veren Uşak Belediyesi yetkilileri, Doğan Özkaraman Caddesi’ndeki çalışmaların büyük oranda tamamlandığını ve kısa bir süre sonra tekrar trafiğe açacaklarını belirtti. Uşak Belediyesi yöneticileri, “Bu yol çok işlek ve uzun yıllardır parke taşı olduğu için ekonomik ömrünü tamamlamıştı. Buradaki altyapı çalışmalarının ardından asfalt atımı yapıldı ve yolumuz daha kullanışlı hale geldi” dedi. Öte yandan Doğan Özkaraman Caddesi, 11 Temmuz 2023 gününden beri araç trafiğine kapalı. 

öğretmenevi

Editör: Ali ARASLI