Uşak OSB’nin 3’üncü genişleme alanında tamamlanan 24 fabrika inşaatına ruhsat verildi. Uşak OSB Yönetimi, söz konusu işlemlerin bakanlık kontrolünde interaktif yapıldığını belirtti.

Uşak Tekstil Organize Sanayi Bölgesi’nin 3’üncü genişleme alanında 177 inşaat alanından 67’sinde inşaat faaliyetleri başladı ve çalışmaların bittiği 24 işletmeye ruhsat verildi. Bölgede yaklaşık 1 yıl sonra üretimin başlayacağını belirten Uşak OSB Yöneticileri, buradaki çalışmaların yasal prosedürlere göre devam ettiğini kaydetti.

osbgenişleme4-1

Uşak Organize Sanayi Bölgesi yöneticileri, 3’üncü genişleme alanında inşaata başlayan şirketlerin, yasal prosedürleri yerine getirdikten sonra ruhsat işlemlerinin başladığını ve tüm işlemlerin elektronik veri tabanına göre yapıldığını belirtti. Eksik evrak olması durumunda, ruhsat işlemlerinin yarım kaldığını belirten yöneticiler, “Yapı denetim şirketlerinin belirlenme süreci kurayla oluyor ve yapı denetim şirketi işe başlamadan önce inşaatla ilgili gerekli izinlerin tamamlanması gerekiyor. Daha sonra inşaat aşamasındaki veriler de ilgili bakanlıkların oluşturduğu veri tabanına giriliyor. Aksi durumda sistem bunlara izin vermiyor” dedi.

osbgenişleme2-1

ARSASINA 2 YIL İÇİNDE YATIRIM YAPMAYANLARIN DURUMU

Öte yandan Uşak OSB’nin 3’üncü genişleme alanından arsa alanların 2 yıl içinde yatırımlarını yapması gerektiğini belirten bölge yönetimi, “2 yıl içinde yatırım yapılmazsa ve haklı bir mazeret sunamazsa, OSB Yönetimi olarak arsayı geri alma ve satışa çıkarma hakkımız var. Bu nedenle arsa alan tüm yatırımcılarımıza bu konuyu anlatıyoruz. Şu anda yeni bölgede çalışmalar devam ediyor ve her hangi bir usulsüz durum ortada yok” ifadesini kullandı.

Uşak'tan İstanbul, Ankara ve İzmir'e otobüs bilet fiyatları ne kadar oldu? Uşak'tan İstanbul, Ankara ve İzmir'e otobüs bilet fiyatları ne kadar oldu?

osbgenişleme

Editör: Ali ARASLI