Uşak OSB Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu, Tekstil Organize Sanayi Bölgesi’nin 3’üncü genişleme alanındaki çalışmaların devam ettiğini ve önümüzdeki yılın Ağustos veya Eylül ayında bölgeye ilk elektriğin verileceğini söyledi.

osbgenişleme4

Bölgeye yatırım yapmak isteyen sanayicilere daha önce erken yatırım tavsiyesinde bulunduğunu belirten Ağaoğlu, “Yatırımcılara ellerini çabuk tutmalarını söylemiştim. Dinleyen ve dinlemeyenler oldu. Dinleyenler kazançlı çıktılar ve buraya yatırım yapmak isteyenlerin yavaş davranmamasını öneriyorum” dedi.

osbgenişleme3

Uşak OSB Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu, Uşak OSB’nin üçüncü genişleme alanındaki yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Uşak OSB’nin 3’üncü genişleme sahasındaki çalışmalara değinen Ağaoğlu, “3’üncü bölgeyi açtık ve yeni açılan alanda çalışmalar devam ediyor. Yağmur suyu, yer altı suyu ve içme suyu çalışmaları bitti. Şu anda su deposu projemiz var ve elektrik hatları döşeniyor. 3’üncü genişleme alanındaki sanayicimizin inşaat faaliyetlerini takip ediyoruz. İnşallah 2024 yılı Ağustos veya Eylül’ünde elektriği vermeye çalışacağız.  Burada imar çalışması bitti,  kanalizasyon ve yağmur suyu hattı tamamlandı. İçme suyu yüzde 90 bitti ve buradaki çalışmalar devam ediyor” dedi.

osbgenişleme2

Ağustos veya Eylül 2024’te ilk elektrik verilecek

Bölgeye yapılan üretim tesislerinin yaklaşık 1 yıl sonra üretime başlamaları için çalışma yaptıklarını belirten Ağaoğlu, “Uşak'taki elektrik dağıtımını yapan hatlar inşaata engel oluyordu ve bunları da yer altına aldık. Ağustos veya Eylül 2024’te buraya elektriği inşallah vereceğiz” diye konuştu.

Uşak'ta banka faizine akan para katlanarak artıyor! Evini arabasını satan faize koşuyor Uşak'ta banka faizine akan para katlanarak artıyor! Evini arabasını satan faize koşuyor

osbgenişleme1

Bölgeye yatırım yapacaklara daha önce bazı tavsiyelerde bulunduğunu belirten Ağoğlu, şöyle söyledi: “Fiyatlar hızla artıyor ve inşaat maliyetleri her geçen gün üst seviyelere çıkıyor. Geçen yıl yatırımcılara bu noktada tavsiyelerde bulundum ve ellerini çabuk tutmalarını ifade ettim. Tabii bizi dinleyen de oldu dinlemeyen de. Dinleyenler karlı çıktılar ve dinlemeyenler ise şu anda artan maliyetlerle mücadele ediyorlar. Tekrar ifade ediyorum, yatırımların bir an önce yapılması ve üretimin başlaması, buradaki sanayicimizin yararına olur”.

Editör: Ali ARASLI