Sol Parti Banaz İl Genel Meclisi Üyesi adayı Ahmet Aydemir, partisinin daha eşit ve adil bir yönetim için her zaman hazır olduğunu söyledi. Uşak’ın Banaz ilçesinden SOL Parti’nin İGM adayı olan Ahmet Aydemir, seçim çalışmalarına kent merkezi ve köylerde devam ettiklerini ifade etti.

Sol Parti’nin emekçinin alın terinin hakkını almak için mücadele ettiğini belirten Ahmet Aydemir, İGM’nin kaynaklarını tüm halk için kullanacaklarını söyledi.

Sol Parti3

Ahmet Aydemir, şöyle konuştu: “Ülkemizin en önemli sorunu üretmemesidir. Üretimin olmamasının nedeni ise bugün ve öncesinde gelen hükümetlerin yanlış politikalarıdır. Bizler kamu kaynaklarını yandaşa teslim etmeyiz. Kaynaklarımızı yine halkımız için kullanırız.”

Uşak’taki afaki zamların düşürülmesi için teklif sunacaklar! Uşak’taki afaki zamların düşürülmesi için teklif sunacaklar!

Sol Parti

KÖYLERİMİZİ SİYANÜRE BULUYORLAR

Siyanürle altın üretiminin yapıldığı köylerde büyük sorunların baş gösterdiğini belirten Ahmet Aydemir  şöyle konuştu:

“Köylerimizde normal şartlarda tarım ve hayvancılık olması gerekiyor. Fakat eski yıllara nazaran tarım ve hayvancılık çok daha gerilere doğru gitmiş durumda. İlimiz Uşak’taki üretici de perişan ve ilimizde de ithal hayvan getirenler var. Edindiğimiz bilgilere göre Uşak’a da artık ithal hayvan geliyor. Önceleri sadece İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlere gelen ithal büyükbaş kasaplık hayvanlar, artık küçük illere de gelmeye başladı. Bunun önüne geçilmesi için iktidarın yanlış üretim ve çevre politikalarından vazgeçmesi gerekiyor. İlimizde altın madeni var ve buradaki maden nedeniyle meralarımız büyük oranda zarar gördü. Bizim altınımızı Kanadalı buradan çıkarıyor ve bizden kazandığı parayla bize beylik yapıyor. Ülkemizi yönetenler, bizi bunların kölesi haline getiriyor. Hem de üretmemizi engelleyerek, her anlamda bağımlı bir toplum olmamıza yol açıyor. Bu kötü gidişe dur diyecek tek parti Sol Parti’dir. Çünkü Sol Parti halkçıdır ve halkın yanındadır”.

Sol Parti1

Editör: Ali ARASLI