Uşak CHP'de İl ve İl Gençlik Kolları Örgütleri, Hacer Kareket'i destekliyor Uşak CHP'de İl ve İl Gençlik Kolları Örgütleri, Hacer Kareket'i destekliyor
Saadet Partisi Uşak Kadın Gençlik Kolları Sekreteri Tuğçe Kozak, Milli Gazete’nin kuruluş yıldönümü için açıklama yaptı. Milli Gazete’nin 1973’ten beri yayın hayatında olduğunu belirten Kozak, basının politik baskılar altında bulunduğunu savundu. 
Türk medyasının vatandaşa temiz içerikler sunması gerektiğini belirten Tuğçe Kozak, şöyle konuştu: 
“Basın özgürlüğünü güvence altına alacak, basının özgür bir şekilde görev yapacağı güvenli ve elverişli bir ortam gerekiyor.  Medyanın tüketim ve kar odaklı bir şekilde ahlaki yozlaşmayı artırmasına izin verilmemeli. Medyanın reyting uğruna kamu yararını hiçe sayan yayınlar yapmasının önüne geçilmeli.”
Dizi filmler ve Esra Erol gibi programların denetlenmesini isteyen Kozak, şöyle devam etti: 
Saadet2
“Özellikle dizilerin, gündüz kuşağı programlarının ve yarışma içeriklerinin denetlenmesinin artırılarak, toplumsal yozlaşmaya sebebiyet veren yayınlara son verdiği bir düzen için çalışıyoruz. Bugün burada toplanmamızın bir başka sebebi ise ülkemizdeki bu zor şartlar altında çalışmaya gayret eden kendi kelimelerimizi, kendi yerli ve milli kavramlarımızı, kendi terimlerimizi, kadim değerlerimizden beslenen dili kullanan Millî Gazetemizdir.  Millî Gazete, Batı kalıpları içinde bir düşünce tarzı yerine, yerli ve millî olanı benimsemiştir. Bu doğrultuda “Hak geldi batıl zail oldu” düsturunu benimseyerek diğer basın kuruluşlarını etkilemiş, birçok medya kuruluşu Millî Gazeteyi dikkate alarak yayıncılık yapmak durumunda kalmıştır. 51 yıl değil de asırlara varabilecek köklü yayıncılık anlayışı olan Milli Gazete, asırları temsil edebilecek bir yayın ilkesiyle varlığını bugüne kadar getirmiş ve halen bu yürüyüşe devam etmektedir.  Bu anlamda 12 Ocak günü gazetecilik heyecanından ziyade doğru, ilkeli, dürüst haberciliği önceleyen hakkın temsilcisi olan bu gazetenin kuruluş günü bizim için bir bayram ve heyecan günüdür. 12 Ocak'ta bu mutluluğu ve heyecanı yeniden yaşatma ve yeşertme olarak görüyoruz.”
Saadet1
Editör: Ali ARASLI