Uşak CHP'ye emek veren Rezzan Çağlar, gördüğü lüzum üzerine istifa etti Uşak CHP'ye emek veren Rezzan Çağlar, gördüğü lüzum üzerine istifa etti
CHP’nin Uşak Belediye Başkan adayı Özkan Yalım, kentteki gazetecilerle buluştu. Milletvekili Ali Karaoba, İl Başkanı Sevinç Yazgan ve Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen’in katıldığı toplantıda, kentle ilgili projelerini anlatan Yalım, projelerini anlattı. Yalım, göreve geldiğinde belediye personeliyle uğraşmayacağını bildirdi.
Uşak Belediyesi’nde yaklaşık 3 bin kişinin çalıştığını belirten Yalım, şöyle söyledi:
“Göreve geldiğimizde beledimizde işini yapan ve emek veren kimseye tek lafımız olmaz. AK Partili, İYİ Partili, MHP’li veya CHP’li ayrımı yapmam. Personelin bir siyasi görüşü olabilir ve bunlara da saygı duyarım. Kesinlikle kimsenin işiyle ve ekmeğiyle oynamam. Bunun sözünü burada veriyorum. Fakat bankamatik memurları veya çalışanları varsa, bunları da tespit eder ve en kısa sürede işten çıkarırız. Onlar kendini biliyordur ve biz geldiğimizde böyle devam edeceklerse, biz başlamadan çıkışlarını alsınlar. Belediyenin kaynaklarını büyütürüz, yeni iş alanları açarız ve kimsenin işiyle ve geçimiyle uğraşmayız”.
Yalım, ayrıca termal ısınma, otogar ve hafif raylı sistemle şehiriçi ulaşım projelerine değindi. Yalım, bu projeleri tamamlamaması durumunda, bir sonraki dönemde seçilme şansı olsa dahi aday olmayacağını beyan etti. Toplantıda bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Sevinç Yazgan, aday adaylığı sürecinin geride kaldığını ve 1989’dan beri Uşak’ı kazanamayan CHP’yi başarılı yapmak için çalışacaklarını söyledi.
Editör: Ali ARASLI