Uşak’ta 3 sefer ihalesi iptal edilen stadyum için konuşan Vali Turan Ergün, ihaleye hiçbir firmanın katılmadığını söyledi.


Stadyum konusunda kenti yönetenlerin kabahatinin bulunmadığını belirten Vali Turan Ergün, ihaleye giren firma olması durumunda sıkıntının çözüleceğini belirtti. 
Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’la birlikte gazetecilere açıklama yapan Uşak Valisi Ergün, stadyum konusuna da değindi. Stadyumun ihalesinin 3 sefer yapıldığını ve iptal olduğunu belirten Vali Ergün, şöyle konuştu: 


“Arkadaşlar 3 defa stadyum ihalesine çıktık. Bunu biraya getirmek önemli. Biz bir ayda hazırladık ve ihaleye çıkardık. Fakat ihaleye kimse girmedi. Yani büyük ihaleyi alacak bir firma yok. Uşak’ta bu işi yapacak firma yok. Bunun başka bir yolu olsa yaptırırız, fakat başka yöntem yok.”

Uşak’ta şiddetli yağış sele neden oldu Uşak’ta şiddetli yağış sele neden oldu


KENT STADYUMU TARTIŞMA KONUSU
Öte yandan Uşak’ta bir süredir stadyum tartışmaları devam ediyor. Siyasetin de konusu haline gelen stadyumla ilgili daha önce 3 sefer ihale yapıldı. Uşak’ı Çocuk Kent Projesi açılışı sırasında ziyaret eden dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu da bu sözü vermişti. Fakat yaşanan enflasyon ortamı ve ekonomik konjonktür nedeniyle ihaleye katılan şirket olmadı. Şirketler, sürekli artan malzeme fiyatları nedeniyle, ihalenin altından kalkamayacaklarını düşünüyor. Millet Bahçesi projesi için de bakanlığın ve idarecilerin araya girmesiyle ihale yapıldı ve bölgede çalışma başladı.  
 

Editör: Ali ARASLI