Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Akif Şanlı, hasta bakımını bırakmadı, 4 saatini klinikte geçiriyor Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Akif Şanlı, hasta bakımını bırakmadı, 4 saatini klinikte geçiriyor
Uşak’ta günlük 3 eczane nöbetçi oluyor. Nöbetçi eczaneler, ilgili kurum ve kuruluşların yaptığı bir hesaplamayla belirleniyor. Mahalde bulunan her 35 eczane için 1 nöbetçi eczane hesabı yapılıyor. Uşak’ta 98 eczane olduğu için 2 eczane normal olarak nöbetçi yazılıyor. Kalan 28 eczane de buçuklu rakam olarak kabul edilip, 1 eczane daha nöbetçi tutuluyor. Zaman zaman nöbetçi eczanelerle ilgili şikayetler de geliyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Uşak Valisi Turan Ergün, şöyle konuştu:
“Eczane konusunda da 35 eczaneye 1 nöbetçi eczane düşer. Uşak’ta 98 eczane var ve biz 3’üncü nöbetçiyi buçuktan kazanıyoruz. Bizde 70 eczane olsa 2 eczanede kalıyoruz. Nöbetçi sayısı standart rakama göre belli oluyor. Bazı eczanelerde yoğunluk oluyor, bazılarında ise daha sakin geçiyor. Trafik yoğunluğuna göre yaşanan bir durum bu.”
YAŞLILAR İÇİN NÖBETÇİ ECZANE LİSTESİ VE ADRESLERİ DAHA ANLAŞILIR OLMALI
Öte yandan geçtiğimiz günlerde bir okuyucumuz, nöbetçi eczanelerin listesini ve adresini tam olarak anlayamadığını ifade etti. Yaşlı vatandaşlar için eczanelerin daha anlaşılır lokasyon bilgileri eklemesi bekleniyor. Adres tariflerinde Ulu Camii’nin yanı veya karşısı gibi ifadeler olması isteniyor. Ayrıca zaman zaman bazı eczacıların nöbetçi listesini cama asmaması da internet kullanımı az olanları zora sokuyor.
Editör: Ali ARASLI