Uşak Alper Günbayram Ortaokulu öğrencileri kör karanlık ve ayazda çile çekiyor! Uşak Alper Günbayram Ortaokulu öğrencileri kör karanlık ve ayazda çile çekiyor!
Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği (UTKGD) yöneticileri, 25 yıl öğretmenlik ve idarecilik yapan Mehmet Ersin’in elini öptü ve gününü tebrik etti.
Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği Başkanı Mehmet Keyvanoğlu, aynı zamanda Kurtuluş Savaşı yıllarıyla ilgili eserleri olan Mehmet Ersin’in elini öptü. Keyvanoğlu, Mehmet Ersin’e dernek adına, Mustafa Uçar’ın kaleme aldığı “Mustafa Kemal’in Mucize Ordusu” isimli kitabı hediye etti.
mehmet ersin
Dernek Başkanı Mehmet Keyvanoğlu, şu açıklamayı yaptı:
“Mehmet Ersin ilimizde uzun yıllar hizmet etmiş bir büyüğümüz ve öğretmenimiz. Kendisinin aynı zamanda Milli Mücadele dönemini anlatan eserleri var. Bizim için ayrı bir değer taşıyor. Ulaşamadığımız tüm saygıdeğer öğretmenlerimizin şahsında, Mehmet Ersin Bey’in Öğretmenler Gününü kutladık. Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin gününü tebrik ediyoruz. Baş Öğretmen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz”.
mehmet ersin3
Mehmet Ersin Kimdir?
Mehmet Ersin 15 Mayıs 1943’te Yeşilyuva (Acıpayam Denizli) kasabasında doğdu. İlkokulu Yeşilyuva’da, ortaokulu Yeşilova (Burdur), liseyi Aydın’da bitirdi. Yüksek öğrenimini, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nin, Türk Dili ve Edebiyat Bölümü’nde (Türkoloji) başlayıp, Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesinin Türkoloji bölümünden 1967-1968 öğretim yılında mezun oldu. Ankara’da öğrencilik yıllarında Başbakanlık Basın Merkezi’nde çalıştı.
1976-1980 yıllarında, Uşak Meslek Yüksek Okulu’nda, Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinin yanı sıra müdür baş yardımcılığı görevi yaptı. 20 Nisan 1995’de Uşak Ticaret Lisesi’nden emekli oldu.
“Yurdum İçin Savaşırken” adlı kitabı, Uşak’ta 2002 yılında basıldı. “Kurtuluş Savaşı’nda Uşak’la İlgili Anılar” ismiyle derleyip düzenlediği ikinci kitabını Uşak’ta 2003 yılında yayınladı. Uşak’tan evli olup iki çocuk babasıdır.

UŞAK PORT HABER//

mehmet ersin2

Editör: Ali ARASLI