Uşak Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Ömer Karahan, vatanseverin tarifini yaptığı bir video yayınladı. Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin bir çukura itildiğini belirten Prof. Dr. Ömer Karahan, daha önce mikrobiyoloji alanında akademisyene ihtiyaç duyduğunu ifade etti. Söz konusu talebin Rektör ve ekibi tarafından kabul görmediğini öne süren Prof. Dr. şöyle söyledi: “Başhekim ihtiyaç yok diye kadro açılmıyor. Ben de diyorum ki; “Hoca ders anlatacak adam lazım, dışkı tahlili yapacak değil”. Dedim ki ben ayrılayım ve sen bildiğini yap”.

Prof. Dr. Ömer Karahan, şu açıklamaları yaptı:

800 AKADEMİSYENİN 300’ÜNÜN KADROSU VERİLMİYOR, İSTİFA ETMEKTEN DE Mİ ACİZSİNİZ?

“Vatanseverin tarifi gayet basit. Sağcı, solcu, Ülkücü, Türkücü, devrimci, Atatürkçü falan değil. Vatansever görevini en iyi yapandır. Öğrenciyse öğrenciliği, temizlikçiyse temizliği, polisse polisliği ve görevini en iyi yapan herkes vatanseverdir.

Uşak Eğitim İş, hayatını kaybeden çocuk işçi sayısını açıkladı Uşak Eğitim İş, hayatını kaybeden çocuk işçi sayısını açıkladı

Bizim üniversitemize bakıyoruz, bu tarife uyan kaç kişi var diye. Bir idarenin başına oturmuş, dekan, dekan yardımcısı, rektör veya rektör yardımcısı olmuş. Ama personelin özlük hakkına bakmamış. 800 öğretim üyesi olan bir üniversitede 300 kişinin özlük hakkı verilmemiş. Diyoruz niye vermiyorsun bunların hakkını, efendim şöyle böyle diyor. Senin görevin orada sepet gibi oturmak mı? Bir istifa dilekçesi yazamayacak kadar mı beceriksizsiniz? Görevini yapamayan, kurumda iş barışını temin edemeyen. Akademisyenlerin özlük hakkını veremeyen bir yönetici, görevini yapmayan yönetici vatansever olamaz. O zaman ne olacağını herkes kendisi adlandırsın.”

İRİ DİRİ BİR ŞEY DENİLDİĞİNDE HEMEN MAHKEMEYE KOŞUYORLAR!

“İri diri bir şey dediğiniz zaman hemen mahkemeye koşuyorlar. Vatanseverlik orada değil, sen görevini iyi yapamıyorsan çekil ve daha iyi yapacaklara bu işi ver. Takoz üniversitelerde bunlar olmaz tabi.  Maalesef hiçbir akademik varlık gösteremeyen, dublör dahi kullansa doçent olamayan kişiler, rektörün en makbul işbirlikçileri.  Biz mikrobiyoloji alanında kadro açalım diyoruz, Başhekim ihtiyaç yok diye kadro açılmıyor. Ben de diyorum ki; “Hoca ders anlatacak adam lazım, dışkı tahlili yapacak değil”. Dedim ki ben ayrılayım ve sen bildiğini yap. Bildiği gibi yaptı ve fakülteyi bir çukura attı. Gelin omuz verelim desek de dinlemiyor. Niye çünkü biz vatan hainiyiz. Bizim aldıklarımızı da vatan haini görüyor ama bir taraftan da göreve getiriyor”.

Editör: Ali ARASLI