Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Ömer Karahan, Rektör Ekrem Savaş’ın kendisini hastaneye gitmemekle itham ettiğini söyledi. 

Uşak Üniversitesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Ömer Karahan, fakültenin uzunca bir süre matematikçi dekan tarafından yönetildiğini belirtti. Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın kendisini dekan atamasının tepki topladığını belirten Karahan, şu ifadeleri kullandı:

“REKTÖR HASTANEYE HİÇ GİTMEDİĞİMİ SÖYLEDİ”

Uşak Mahmut Özgöbek İlkokulu öğrencileri, 50 farklı ilin katıldığı yarışta en iyi işi çıkardılar! Uşak Mahmut Özgöbek İlkokulu öğrencileri, 50 farklı ilin katıldığı yarışta en iyi işi çıkardılar!

Prof. Dr. Karahan, şöyle söyledi:

“Benden sonra atanan dekan tıp fakültesiyle hiç ilgilenmedi. Sonra bir toplantı yapıldı ve burada dekan ve rektör de vardı. Yanlışları ifade ettim. Rektör bey bana, dekan beyin hafta bir gün hastaneye gittiğini ve benim hiçbir iş yapmadığını söyledi. Ben dekanken her gün gidiyordum hastaneye ve poliklinik yapıyordum. Bunları görmeyen insanın demek ki gözü kör olmalı. Sonra dedim hayırlı olsun madem siz devam edin. Bir süre sonra baktım dekanla da kavga etti ve o da gitti.”

“TIP ÖĞRENCİLERİ REKTÖRE TEPKİ GÖSTERDİ”

Karahan, şu iddialarda da bulundu:

“Fakülte aylarca başsız kaldı ve 13 profesör vardı ve o dönemde o öğretim üyelerinin hiçbirini layık görmedi. Dekanlığı matematikçi olarak kendisi devraldı. Öğrencilerle ve öğretim üyesiyle bir araya geldi ve vukuat çıktı.

Bir tıp öğrencisi, bir matematikçi olarak devam edip etmeyeceğini soruyor. Rektör bey, rektör dekanları olduğu için gurur duymaları gerektiğini söylüyor. Öğrenciler, iyi yetişmediğini söylüyor. Rektör bey bunun sorumlusu olarak öğretim üyelerini gösteriyor. Öğrenciler de biz kötü yetişelim ve inşallah siz de bizim hastamız olun diyorlar. Rektör güya benim doldurduğumu ima ediyor. Bu yemekle ilgili bir kare fotoğraf dahi üniversite sayfasına koymadı ve koyamadı. YÖK, bu beyefendiyi Cumhurbaşkanına önerdi ve yeniden rektör oldu.”

Editör: Ali ARASLI