Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde Uşak Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler bir araya geldi. Ortaklaşa düzenlenen seminerde, “Ticaret Sicil İşlemlerinde Mevzuat Değişiklikleri ve Güncel Uygulamalar” konusu ele alındı.

utso (1)

UTSO Genel Sekreteri Utku Yumuşak, bu tür programların sektörel anlamda önemli yararlar sağladığını ve güncel değişimlerin bilinmesinin sanayici ve esnaf için çok önemli yararlar doğurduğunu belirtti.

mev3

Uşak SMMMO Başkanı Mustafa Mıdık da, burada asgari ücrete gelen zamla ilgili kısa bir açıklama yaptı. 3568 sayılı kanunun 46’ıncı maddesi gereğince hazırlanan 2023 yılı Asgari Ücret tarifesinin 30 Aralık 2022’de yayınlanan resmi gazetede duyurulduğunu hatırlatan Mıdık, “Ancak asgari ücret tarifesine uygulanan yüzde 85 oranındaki artışın yeterli olmadığı kanaati uyandı ve geçtiğimiz günlerde asgari ücrete bir ara zam daha yapıldı. 20 Haziran 2023 günü itibariyle asgari ücrete yüzde 34 daha zam uygulanması kararı verildi. Bu konuda meslek odamızdaki üyelerimize gerekli bilgilendirmeleri yaptık. Şimdi de son dönemlerde güncellenen mevzuat değişiklikleriyle ilgili bir toplantı yapıyoruz. Mevzuattaki değişimleri takip etmek, mesleki anlamda önemli ve eski uygulamalardan kaynaklanacak olan sorunların da önüne geçecektir” dedi.

utso (2)

Uşak Belediyesi, emekliye çayı 1 liradan satacak! Uşak Belediyesi, emekliye çayı 1 liradan satacak!

Öte yandan konuşmaların ardından, Ticaret Sicil ve Oda Sicil işlemlerinde güncel uygulamalar, Kapasite Raporu, Yerli Malı Belgesinde dikkat edilecek hususlar ve Dış Ticaret ve Devlet Destekleri hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Toplantının son kısmında katılımcıların sorularına cevap verildi.

ZÜLAL KARADEDELİ

Editör: Ali ARASLI